Дата размещения :

Результатом роботи будь-якого опалювального приладу, що працює на принципі згоряння палива, є тепло та дим. Якщо отримання тепла – це наше основне завдання, то куди подіти дим? Цим завданням стурбувалися ще наші стародавні предки, які втомилися топити баню “по-чорному” і від шкідливих продуктів згоряння – CO2 і кіптяви.

Димохід є невід’ємною частиною опалювального приладу, тому з розвитком науки і техніки ця система видалення продуктів згоряння в атмосферу також зазнала різноманітних модифікацій та вдосконалень.

У даній статті, підготовленій фахівцями компанії “Печі Маркет” ми спробуємо розібратися які бувають димарі і який димар найкраще підійде для вашого опалювального приладу .

Класифікацію димарів простіше і найкраще робити за матеріалом, з якого він зібраний. Саме матеріал визначатиме технічні та експлуатаційні характеристики, а також можливість та доцільність монтажу у тому чи іншому приміщенні.

Отже, димарі бувають з сталікерамічні і з цегли. Напевно, більшості з вас знайомі сталеві та цегляні димарі – їх простіше і найчастіше зустріти на просторах нашої країни. Керамічні ж дивовижніші, але про все по порядку.

Сталеві димарі

Димоходи зі сталі – це яскраві металеві труби з жароміцної нержавіючої сталі, з’єднання яких утворюється димохідна система. Крім класичних простих металевих труб, існують більш сучасні модифікації таких димоходів – сендвічі – це труба в трубі з ізоляцією між ними.