Дата размещения :

Панорамні та французькі вікна, атріуми та зимові сади, тераси та балкони – вся ця архітектурна пишність була б неможлива без найтендітнішого будівельного матеріалу – скла. Сьогодні світлопропускаючі конструкції відіграють важливу роль як в інтер’єрі будівель, так і в інтер’єрі.

І це зрозуміло: масштабне скління не тільки забезпечує приміщенню природне освітлення, а й ніби впускає додаткове повітря. А для декораторів скло – просто невичерпне джерело натхнення для гри з простором. Сучасне скло – це повноцінний будівельний матеріал. В архітектурних цілях використовуються різні його модифікації: різноформатні блоки і плитки; армоване листи (з начинкою із металевої сітки), броньовані; всілякі опуклі та увігнуті скляні поверхні; триплекси та склопакети. Задумавши спорудити прозорий дах, еркер-“ліхтар”) або галерею з вітражів у власному будинку, важливо не загубитися у різноманітності пропозицій ринку та правильно підійти до вирішення конструктивних питань.

Це перші та найважливіші вимоги до скляних конструкцій, для яких би цілей вони не були призначені. Чи звичайне це вікно або декоративні елементи меблів, наприклад, настільки модні зараз скляні стільниці або камінні екрани, фахівці рекомендують використовувати для них виключно загартоване скло. Воно більш стійке до пошкоджень (витримує силу удару в 5-7 разів більше звичайного) та перепадів температури, а під час механічного руйнування розбивається не на великі та гострі уламки, а на безпечні шматочки 0,5 см з тупими краями. Таке скло витримує температуру до 300 градусів. Крім того, загартування скла здійснюється строго за ГОСТом, і фірма-виробник чи постачальник скляного виробу має видати вам відповідний документ.

Три в одному

Для створення особливо міцних світлопропускних конструкцій сучасні будівельники охоче застосовують триплекс, або ламіноване скло. Його полотно складається з декількох шарів – як правило, трьох – скріплених спеціальним полімером. Триплекс недарма називають антивандальним склом: при руйнуванні воно залишається (цілим) завдяки спеціальній плівці, що фіксує уламки. До того ж багатошарове скло має шумоізолюючі властивості, тому його широко застосовують при зведенні стін, у тому числі розсувних, а також у підлогових та стельових конструкціях.

Триплекс надає масу можливостей для дизайнерів приміщень: він може бути як абсолютно прозорим, так і тонованим, кольоровим, рифленим, візерунковим (у цьому випадку при створенні скляного сендвіча використовується декоративне внутрішнє полотно).