Дата размещения :

В даний час на ринку декоративних рослин представлений переважно імпортний матеріал, завезений з європейських країн: Польщі, Угорщини, Чехословаччини, Німеччини, Фінляндії, Голландії.

Удосталь вельми привабливого за декоративними ознаками посадкового матеріалу орієнтуватися непросто не тільки початківцям, а й професіоналам зі стажем, т.к. Більшість форм (сортів і порід) привезених рослин ще пройшла випробування на стійкість до нашого, суворішого, ніж у Європі, клімату. Більше того, деякі сорти є новинками декоративного садівництва і тому з їх декоративними властивостями та здатністю до адаптації до зимового періоду неможливо ознайомитись у доступній літературі.

У зв’язку з цим дати повну характеристику декоративних та біологічних властивостей усім наявним у продажу, зокрема сортам хвойних рослин, практично неможливо. За багатьма формами хвойних рослин не можна дати однозначних рекомендацій ще й тому, що умови середовища проживання рослин не тільки в межах області або району, але навіть на одній садовій ділянці відрізняються параметрами мікроклімату настільки, що в одному кутку рослина чудово почувається, а в другом — відмирає вщент або сильно підмерзає.

Слід пам’ятати, що більшість декоративних хвойних рослин (туї, ялівці, кипарисовики, багато ялин, тсуги, псевдотсуги) для середньої смуги нашої країни є інтродуцентами. До них слід відноситься як до екзотів, так і для кожної конкретної ділянки без будь-якої частки ризику їх придбання та посадка нереальні. З іншого боку, цей ризик може стимулювати садівників-аматорів, тим більше, що багато хто з них готовий вкривати рослини на зиму, не шкодуючи сил, витрат і часу, і переплюнути Європу з її благодатним кліматом, найбагатшими колекціями хвойних рослин.

Незважаючи на різноманітність біологічних особливостей матеріалу, що продається, та умов середовища, в яких придбані саджанці житимуть, існує досить багатий досвід з вирощування хвойних екзотів у Підмосков’ї, який слід було б знати покупцеві.

По-перше, багато пород хвойних екзотів вже понад сто років виростають у нашій місцевості, і склався їх асортимент, рекомендований практично офіційно (книга М.С. Олександрової «Хвойні рослини у вашому саду»). Цей асортимент може бути значно розширений для садівників, які мають можливість вкривати рослини на зиму, що загалом для садівництва нашого регіону не є звичайним явищем. У зв’язку з цим дві поради, щоб не помилитися при виборі хвойної рослини, слід купувати рослину з етикеткою, на якій вказано латинську назву виду рослини і назву сорту. Латинська назва рослини дуже важлива, т.к. воно означає назву виду.