Уроки йоги для схуднення для початківців

Багато хто вважає, що для схуднення слід займатися виключно активними видами фітнесу, вимотуючи себе посиленими кардіонавантаженнями або напруженою роботою на тренажерах «до сьомого поту». Насправді це хибна думка. Головний секрет схуднення криється не стільки в русі, скільки в інтенсивному диханні, яке виникає під час рухової активності.

А адже правильне дихання досягається і в такому, здавалося б, м'якому і статичному вигляді фітнесу, як йога. Тому тим жінкам, які хочуть скинути зайву вагу, але при цьому не відносяться до числа любителів високоінтенсивних навантажень і динамічних вправ, варто звернути увагу на йогу. Однак для початку не завадить розібратися, як саме займатися цією практикою, щоб досягти поставленої мети.

Уроки йоги для схуднення для початківців

Уроки йоги для схуднення для початківців

Йога для схуднення – яка вона?

Давньоіндійська практика успішно закріпилась з західну культуру оздоровчих заходів, ставши невід'ємною частиною як фітнес-клубів, так і домашніх тренувань. Проте завдання, які ставить перед собою людина, що приступає до занять йогою, можуть бути різними. Для одних це загальне оздоровлення, для інших розвиток гнучкості і витривалості, для деяких – насамперед робота з свідомістю і бажання досягти глибокого психічного розслаблення. Тому в йогической практиці виникло декілька стилів і напрямів, що максимально задовольняє той або інший запит.

Якщо ви хочете схуднути, ваш підхід до тренувань повинен дещо відрізнятися від тих, які націлені виключно на розслаблення або зміцнення хребта. При цьому слід розуміти, що йога в будь-якій інтерпретації сприяє і зміцненню м'язового корсета, і загальному оздоровленню, і досягнення внутрішнього балансу.

Уроки йоги для схуднення для початківців

Йога сприяє оздоровленню організму

Отже, які особливості та елементи повинна включати в себе йога для схуднення? Це, перш за все:

 1. Динамічні вправи, а не тільки статичні асани.
 2. Наявність розминки.
 3. Повне йоговское дихання.
 4. Силові елементи.
 5. Регулярність занять.
 6. Правильне харчування.
 7. Регулярність і систематичність.

Пройдемося по деяких пунктах докладніше.

Динамічні вправи йоги

Для того, щоб позбутися від небажаних кілограмів, доведеться трохи порухатися. Динаміка в йозі разюче відрізняється від інтенсивних кардиотренингов, тому не варто боятися роботи «на знос». А якщо мова йде про новачків, то такі вправи повинні бути максимально щадними і здійсненними при будь-якого ступеня фізичної підготовки. Для початку можна зупинитися на такому комплексі.

Відео - Йога стрункості і краси

Подих вогню

Це інтенсивне черевне або нижнє дихання з примусовим швидким видихом через ніс. Однієї цієї практики іноді досить, щоб прискорити обмінні процеси, очистити організм від шлаків і налагодити травлення.

Як виконувати. Положення стоячи, спина рівна, ноги на ширині плечей. Різко видихнути через ніс і одночасно підтягнути пупок до хребта. Потім зробити довільний вдих і відпустити живіт. Утримувати швидкий тим дихання, при цьому тіло має перебувати в нерухомому стані, а обличчя бути розслабленим. Зробити три підходи по 20-30 циклів з коротким відпочинком між підходами. Поступово кількість разів можна збільшувати до п'ятдесяти-сімдесяти. Дихання вогню служить хорошою розминкою перед виконанням основних асан і рухів.

Позиція воїна

Спалює калорії, прискорює обмінні процеси, зміцнює суглоби, м'язи ніг, спини, сідниць.

Уроки йоги для схуднення для початківців

Виконання вправи «Позиція воїна»

Як виконувати. З позиції стоячи з рівною спиною, ноги разом, зробити широкий крок вперед. Нога, яка залишається ззаду, знаходиться в прямому положенні. «Передня» нога згинається під кутом 90 градусів до підлоги. З'єднати долоні і підняти руки вгору. Погляд спрямувати вгору на великі пальці рук. Нерухомо залишатися в такому положенні протягом тридцяти секунд, після цього поміняти сторону. Зробити по вісім разів на кожну сторону.

Кобра

Робить міцними м'язи живота, усуває здуття, регулює травлення, сприяє тонкої талії.

Уроки йоги для схуднення для початківців

Вправа «Кобра» сприяє тонкої талії

Як виконувати. Лягти обличчям вниз на живіт, долоні розташувати по обидві сторони від грудей, лікті зігнуті. Ноги разом, в прямому положенні щільно притиснуті до підлоги. На видиху, спираючись долонями об підлогу, підняти верхню частину тулуба (стегна не відривати від підлоги), прогинаючи спину. Голову відхилити назад і затримати дихання на кілька секунд. На повільному видиху повернутися в попередню позицію. Повторити дію вісім разів.

Вправа для м'язів живота

Дозволяє зробити живіт плоским, а талію тонкою. Прискорює обмін речовин.

Уроки йоги для схуднення для початківців

Вправа для м'язів живота сприяє прискоренню обміну речовин

Як виконувати. Поза лежачи на спині, ноги рівні, носки витягнуті. Підняти ноги над підлогою, утворюючи кут 30 градусів. Зробити два-три глибокі вдихи. Потім підняти нога трохи вище, до кута 60 градусів і також зробити два-три вдиху. Підняти ноги до кута 90 градусів і потримати кілька секунд, роблячи кілька вдихів і видихів. Зробити три-п'ять підходів з коротким відпочинком між ними. Ця вправа дає навантаження на поперек, тому під спину необхідно покласти валик з рушника. Якщо виникають болі в спині при піднятті ніг, краще припинити вправу.

Виконуючи регулярно (три-чотири рази в тиждень) даний комплекс, через місяць можна буде побачити перші результати – тіло підтягнеться і знайде більш чіткі обриси. Поєднання динамічних вправ зі статичними позиціями істотно прискорює метаболізм, а значить, сприяє схудненню. Поступово можна додавати нові асани і збільшувати тривалість тренування.

Повне йоговское дихання

Уроки йоги для схуднення для початківців

Йогічний дихання насичує кров киснем

Під час виконання комплексу необхідно правильно дихати. Адже саме дихання відіграє головну роль в нормалізації ваги. Вдих і видих здійснюються через ніс, на видиху потрібно як би злегка зімкнути верхню частину гортані, і відтворити звук «хээ». Під час дихання працює живіт, його стінки постійно рухаються, тобто в йозі дихання проводиться животом, а не легкими. Йогічний дихання насичує кров киснем, запускає процеси очищення і оновлення організму. По тілу розпливається приємне тепло, починається помірне потовиділення, зайва вага йде.

Правильне харчування

Харчування є важливою частиною будь-якої програми схуднення, і заняття йогою не виняток. При цьому не варто кидатися в крайність і тримати себе в чорному тілі. Головне правило – зменшити обсяги звичних порцій, відмовитися надмірного поглинання смажених, солодких і борошняних блюд. Для початку цього буде достатньо.

Уроки йоги для схуднення для початківців

у міру просування в йогической практиці, ви навчитеся «чути» свій організм

у міру просування в йогической практиці, ви навчитеся «чути» свій організм, і відмовлятися від непотрібних продуктів. Йога хороша тим, що налаштовує людину на одну хвилю з власним тілом, загострює інтуїцію і чуття, сприяє природної регуляції раціону на основі їх індивідуальних, кліматичних особливостей і потреб тіла.

Ще трохи правил

Йога – відмінний спосіб скинути кілограми і гармонізувати загальний стан. Однак ця практика дуже «любить» позитивний настрій і спокійний розум. З одного боку, йогічні вправи самі по собі допомагають знайти душевну рівновагу і побачити життя в більш яскравих фарбах. Але і приступати до занять краще з оптимізмом і твердим наміром змінюватися в кращу сторону. Тільки в такому разі результати не змусять себе чекати.

Ще одне правило – регулярність. Заняття один раз на тиждень – краще, ніж нічого, але недостатньо для серйозного опрацювання тіла. Оптимальний варіант – три-чотири тренування на тиждень. А взагалі йогою можна займатися щодня, але при цьому вносити різноманітність у процес.

Схожі статті:

 • Сечогінні засоби для схуднення в домашніх умовах

  Серед безлічі способів для схуднення використання сечогінних засобів (діуретиків) є одним з найбільш поширених методів. Головна його перевага полягає в ефективності і доступності - приготувати се...

 • Безсольова дієта для схуднення

  Сіль виконує в нашому організмі досить важливу роль. Цей природний мінерал, що складається з іонів хлору і натрію, є головним постачальником натрію. Крім того, цей мінерал дозволяє підтримувати в...

 • Лінива вівсянка в банку для схуднення

  Щодня зростає кількість бажаючих скинути зайві кілограми або почати дотримуватися здорового способу життя. Правильне харчування є основною складовою цих процесів. Багато хто знає, що сніданок – ц...

 • Медове обгортання для схуднення в домашніх умовах

  Мед є корисним продуктом, який використовується для лікування багатьох захворювань. Але це далеко не всі його використання. Завдяки особливим властивостям, мед активно застосовується в косметолог...

 • Фізичні вправи для схуднення живота і боків

  Одне з найбільш проблемних місць на жіночому тілі – живіт і боки, тобто пояс талії. Жир в цій області завжди дуже важко прибрати, часто однієї дієти буває зовсім недостатньо. Які ж вправи можуть...