Спортивна ходьба для схуднення: основи, правила, користь

Рух – це життя, але в рамках сучасного мегаполісу практично не знайшлося місце спорту. Помилково припускати, що ми і так досить рухаємося: постійно кудись поспішаємо, біжимо, поспішаємо, як би смішно це не звучало, всі ці дії виконуються без руху. Поспішаємо на машині або громадському транспорті, поспішаємо, стоячи в ліфті. А усвідомлення цього приходить часом занадто пізно, коли стрілки ваг зрадницьки показують зайві кілограми.

Спортивна ходьба для схуднення: основи, правила, користь

Спортивна ходьба для схуднення: основи, правила, користь

На думку більшості, найбільш ефективним способом позбавлення від зайвих кілограмів є біг. Але тим, хто раніше не вів спортивний спосіб життя і мучиться від зайвої ваги, такий спосіб схуднення не рекомендується. Великий надмірна вага – це колосальне навантаження на серцево-судинну систему, суглоби. Починати схуднення набагато ефективніше зі спортивної ходьби, яка ідеальна для людей будь-якій ваговій категорії і будь-якого віку. Це єдине фізична вправа, яка підтримує тонус м'язів, покращує кровообіг і не має яких-небудь протипоказань. Це не тільки відмінний шанс раз і назавжди позбутися від зайвих кілограмів, але й прекрасний спосіб кардіо-тренування.

Що потрібно для спортивної ходьби?

Виконання вправи в комфортних умовах можливо тільки в тому випадку, якщо заздалегідь подбати про зручне взуття. Найбільш раціональним рішенням є придбання спеціальних кед з амортизуючою підошвою або ж спортивних кросівок.

Спортивна ходьба для схуднення: основи, правила, користь

Займатися спортивною ходьбою можна лише в спеціалізованій взуття

Ні в якому разі не можна займатися активними пішими прогулянками в взуття на платформі або ж стильному підборах, так як це може спричинити за собою різні проблеми зі здоров'ям.

Не варто забувати і про комфорт і сезонної призначеності спортивного одягу.

Ефективніше займатися спортивною ходьбою на свіжому повітрі далеко від автомобільних магістралей. Але якщо поблизу предпочтенной пішохідної доріжки не уникнути автотранспорту, варто пам'ятати основні правила ПДР.

Основи активної ходьби

Спортивна ходьба для схуднення: основи, правила, користь

Під час спортивної ходьби чергуйте швидкий крок і звичайний

 1. Не варто забувати про правильне дихання під час спортивної ходьби, яке збагачує кров киснем і сприяє прискоренню обміну речовин.
 2. Під час виконання фізичної вправи можна чергувати швидкий крок і звичайний. Перевага останнього варіанта полягає, як наслідок, в красивій формі ніг, підтягнутих сідничних м'язах та плоского живота.
 3. Одне тренування, тривалість якої становить 1 годину, дозволяється розділити на дві прогулянки в один і той же день по півгодини. При цьому швидкість ходьби складає більше 6 км/ч. Якщо дотримуватися такий режим, то за 10-15 хвилин можна втратити до 100 Ккал.
 4. За часом всі піші прогулянки повинні тривати більш півгодини. Тривалість двох занять на тиждень – від 45 хвилин, а одного з них – цілу годину.
 5. Якщо спортивна ходьба обрана в якості основного способу ефективного і швидкого схуднення, то для максимальної результативності тренування повинна проходити кожен день, або хоча б 4 рази в тиждень.
 6. Для правильного оволодіння техніки фізичної вправи необхідно заздалегідь вивчити певні прийоми спортивної ходьби. Вони, більшою мірою, ґрунтуються на швидких і коротких кроків, які повинні бути стрімкими і частими. Найкраще подумки уявити перед собою пряму лінію, по якій потрібно рівно пройти.
 7. Спортивна ходьба повинна бути в супроводі рухів руками, що нагадують хід маятника: вперед-назад, вперед-назад.

Якщо порівнювати кількість спалених калорій під час спортивної ходьби і бігу підтюпцем, то. На думку експертів, перший спосіб підходить набагато краще для схуднення.

Спортивна ходьба для схуднення: основи, правила, користь

Техніка спортивної ходьби

Правила спортивної ходьби для схуднення

 1. Під час виконання вправи не варто з перших кроків брати досить швидкий темп. Спочатку розігрітися м'язів під час спокійної неквапливої ходьби.
 2. До прогулянки і після рекомендується випивати склянку звичайної води, щоб не допустити зневоднення організму. Також і під час спортивної ходьби спеціалісти радять пити воду.
 3. Щоб досягти максимального результату за короткий термін від піших прогулянок, особливу увагу варто приділити правильному положенню тіла. Плечі розправлені, спина пряма, м'язи живота перебувають під постійною напругою. Нехтувати правилами роботи стоп також не слід: спочатку на землю опускається п'ятка, а після чого маса тіла переноситься на носочки.
 4. Різко зупинятися під час активної ходьби категорично забороняється. Така раптова зупинка здатна завдати шкоди серцево-судинній системі. А по завершенні виконання вправи темп кроку повинен поступово слабшати. Так вийде відновити серцебиття і стабілізувати дихання.
 5. Окремої уваги заслуговує питання про диханні під час пішої прогулянки. Дихати слід через ніс у ритм руху. Коли швидкість ходьби досягла максимуму, дихання здійснюється через ніс і рот одночасно. Якщо вправа виконується в холодну пору року, вітряній погоді і забрудненому повітрі, вдихати повітря потрібно носом, а видихати, відповідно, ротом. Щоб ритм дихання не порушився, вправа краще робити мовчки.

Відео - Правила спортивної ходьби

Користь фізичної вправи

Ефективність і користь спортивної пішої прогулянки для кожної людини різні. Якщо займатися спортивною ходьбою в повільному темпі на свіжому незабруднені повітрі, то організм повною мірою насититися киснем, а сам худне відчують прилив сил і відвернеться від повсякденної рутини. Від таких прогулянок позбутися від зайвих кілограм не вийде. Зате у любителів неспішної ходьби зменшується задишка, а заряду бадьорості вистачає на весь день.

Щоб процес позбавлення від надмірної ваги під час спортивної ходьби прискорити, рекомендується відмовитися від використання ліфтів. Замість цього на потрібний поверх краще піднятися по сходах. Крім того, це відмінний спосіб привести рівень холестерину в норму, запобігти відкладення солей і обійти стороною жіночий остеопороз. Крім того, обидва вправи в сукупності дадуть найбільший ефект, зроблять сідничні м'язи пружними, а ніжки – спортивними.

Схожі статті:

 • Правильний біг для схуднення: користь, правила, техніка

  Біг – це відмінна вправа, яка багато людей використовують для позбавлення від зайвих кілограмів. Але іноді навіть місяці наполегливих тренувань не приносять видимого результату. Чому так виходить...

 • Основи правильного харчування для схуднення: меню

  Правильне харчування для зниження ваги передбачає не тільки вживання низькокалорійних або дієтичних продуктів. Важливо змінити весь раціон, процес і спосіб приготування страв і навіть врахувати ч...

 • Швидка ходьба для схуднення

  Швидка ходьба – відмінний спосіб боротися із зайвими кілограмами і підтримувати своє тіло в хорошій фізичній формі. По багатьом характеристикам, ходьба може бути навіть ефективніше бігу, оскільки...

 • Геркулесова дієта для схуднення: користь, переваги, меню

  Геркулесова дієта відноситься до одних з найбільш «жорстких», «екстремальних дієт, що відрізняються найбільшою ефективністю в порівнянні з іншими способами безповоротного позбавлення від непотріб...

 • Скандинавська ходьба техніка ходьби для схуднення

  Один із способів схуднути – більше рухатися. Ця проста істина, хоч вона і однозначна, не така вже легка до виконання для тих, у кого дійсно є проблеми з вагою. Фізичні навантаження необхідні не т...