Які продукти не можна їсти при схудненні: список

Продукти, які не можна їсти при схудненні. Що таке калорійність і глікемічний індекс

Навряд чи ви станете сперечатися з тим, що правильний раціон дуже важливий для всіх, хто хоче скинути зайві кілограми. Грамотно складена програма харчування необхідна всім, хто хоче схуднути, займаючись спортом. Крім того, іноді перехід до здорового харчування сам по собі може призвести до того, що зайві кілограми починають йти.

Які продукти не можна їсти при схудненні: список

Які продукти не можна їсти при схудненні: список

Які продукти ви повинні виключити з раціону, щоб схуднути?

Калорійність продуктів

Для того, щоб скинути вагу, в першу чергу необхідно обмежити споживання висококалорійних продуктів. Калорійність — це величина, яка показує кількість енергії, що міститься в тому чи іншому продукті харчування. Якщо ви хочете схуднути, ви насамперед повинні витрачати більше енергії, ніж отримуєте разом з їжею. Саме такий підхід до схуднення є найбільш правильним з наукової точки зору.

Показники середньої добової витрати енергії індивідуальні й залежать від способу життя, ваги тіла і індивідуальних особливостей організму.

Приблизно показники витрати калорій можна порахувати по вазі:

 • жінки, які не ведуть сидячий спосіб життя, але і не займаються спортом, витрачають близько 31 ккал на 1 кілограм маси тіла на день;
 • ті, хто займаються в тренажерному залі кілька разів на тиждень, витрачають вже 33-38 ккал на кілограм маси;
 • жінки, які займаються спортом більш захоплено, в залежності від виду, інтенсивності та частоти тренувань можуть витрачати до 50 кілокалорій на кілограм маси тіла.

Таким чином, якщо ви важите, наприклад, 65 кг, ваш середній добовий витрата енергії складе трохи більше 2 тис. кілокалорій. Якщо ви займаєтеся спортом, при тій же вазі ви будете витрачати від 2145 до 2470 ккал.

Скільки калорій споживати?

Які продукти не можна їсти при схудненні: список

У разі інтенсивних занять в тренажерному залі витрата енергії збільшується на 20-25%

Як видно з наведених вище цифр, навіть у разі інтенсивних занять в тренажерному залі витрата енергії збільшується досить незначно — на 20-25%. А це означає, що вам слід суворо контролювати кількість споживаних калорій навіть у тому випадку, якщо ви напружено тренуєтеся кілька разів на тиждень.

Якщо ви будете харчуватися неправильно, під час занять спортом ви будете спалювати не ваші жирові запаси, а з'їдені до тренування ковбасу, тістечка і торти. В такому разі можна з повною викладатися на тренажерах, а вага все одно буде стояти, і причиною цього буде неправильне харчування, яке зводить нанівець весь ефект від тренувань.

Які продукти не можна їсти при схудненні: список

Як зменшити кількість жиру в їжі

Якщо ж ви хочете схуднути з допомогою грамотно підібраного низькокалорійного раціону без занять спортом, ви можете орієнтуватися на наступні цифри:

 • жінкам з невеликим надлишковим вагою необхідно знизити добове споживання до 1300 ккал/добу;
 • якщо надмірна вага великий, і маса тіла відповідає ожиріння III ступеня, споживання можна зменшити до 1100 ккал;
 • у разі ожиріння IV ступеня добове енергоспоживання можна знизити до 600 ккал.

Список найбільш калорійних продуктів

У цій таблиці представлені найбільш поживні продукти c зазначенням їх енергетичну цінність (ккал/100 г).

Які продукти не можна їсти при схудненні: список

Поживні продукти c зазначенням їх енергетичної цінності

Не всі висококалорійні продукти варто вважати однозначно «поганими». Приміром, горіхи, такі, як мигдаль, містять багато калорій, але в той же час багаті білками і клітковиною. Вони швидко викликають відчуття насичення, яке зберігається надовго, а це значить, що є після порції мигдалю вам захочеться ще не скоро. Таким чином, навіть висококалорійні продукти можна використовувати для схуднення, якщо знати, як це правильно зробити.

Які продукти не можна їсти при схудненні: список

Калорійність горіхів на 30 г продукту

Глікемічний індекс

Також слід враховувати, що існують продукти харчування, які стимулюють апетит — це продукти з високим глікемічним індексом. Після їх вживання є вам захочеться ще більше, і цих продуктів, зрозуміло, необхідно уникати. Чим нижче глікемічний індекс продукту, тим краще він підходить для харчування тим, хто хоче скинути зайву вагу.

Глікемічний індекс відображає швидкість розщеплення углеводсодержащих продуктів до глюкози і здатність цих продуктів підвищувати рівень цукру в крові. Після вживання продуктів, які мають високий глікемічний індекс, рівень цукру в крові швидко підвищується на невеликий проміжок часу, а потім так само швидко падає. Саме це падіння рівня цукру і викликає посилення апетиту.

Які продукти не можна їсти при схудненні: список

Глікемічний індекс деяких продуктів

Глікемічний індекс може бути:

 • високим (більше 70);
 • середнім (40-70);
 • низьким (менше 40).

У цій таблиці представлені продукти з високим глікемічним індексом.

№ПродуктыГликемический індекс 1Пиво110 2Финики103 3Брюква99 4Жаренный або запечений картофель95 5Сдобные булочки, булочки для гамбургеров85 6Кукурузные хлопья85 7Морковь (варена або тушкована)82 8Картофельное пюре78 9Желейные конфеты76 10Вафли75 11Арбуз, тыква75 12Овсяная каша75 13Рисовая каша на молоке75 14Пончики72 15Отварной картофель70 16Белый хліб, бублики,бублики70 17Молочный шоколад70 18Пломбир в шоколаде70 19Рисовая каша70 20Сахар70 21Сладкая газировка70 22Чипсы70 23Шоколадный батончик70

У таблиці відсутні м'ясо, риба, яйця та інші білкові продукти. Пояснюється це тим, що вони практично не містять вуглеводів. Такі продукти будуть відмінним вибором для всіх, хто хоче скинути вагу (при цьому не варто забувати про калорійність і вміст жирів).

Які продукти не можна їсти при схудненні: список

Глікемічний індекс. Список продуктів

Крім того, до продуктів з низьким глікемічним індексом відносяться хліб з цілісного зерна, овочі, зелень і висівки.

Як схуднути, відмовившись від калорійних продуктів?

Якщо ви хочете скинути вагу, слід ретельно контролювати споживання продуктів з високою енергетичною цінністю і високим глікемічним індексом, по можливості зводячи його до мінімуму. Однак потрібно пам'ятати, що здорове харчування повинне бути максимально різноманітним — надмірно збіднювати своє меню також не варто, у всьому потрібно дотримуватися помірності, дотримуючись золотої середини.

При цьому набагато краще буде перейти на правильний раціон раз і назавжди, а не покладатися на обмежені у часі дієти. Щоб уникнути стресу для організму, що такий перехід повинен бути поступовим — ви можете розтягнути його на кілька місяців.

Відео - Комплекс вправ для схуднення

Також слід мати на увазі, що численні дослідження показують: боротьба із зайвою вагою, заснована тільки на зниженні споживання калорій, в більшості випадків все-таки не дає хороших результатів. А це означає, що разом з корекцією харчування варто перейти до активного способу життя і зайнятися яким-небудь спортом, якщо ви ще цього не зробили. Варіантів тут дуже багато, і ви неодмінно зможете знайти щось до душі.

А ще відмінним помічником у боротьбі із зайвою вагою може бути психотерапія — багато людей про це не знають, але психологія дійсно творить дива. Однак ця тема вже виходить за рамки даної статті.

Схожі статті:

 • Які продукти можна їсти при схудненні: список продуктів

  Процес зниження ваги триває досить довго, навіть якщо людина дотримується дієти і займається фізичними вправами. Але при неправильному харчуванні кілограми або не зникають зовсім, або вага додаєт...

 • Дієтичні продукти: список для схуднення

  Сидять на жорстких дієтах часто обмежують себе в їжі. Відмовляються від улюбленої їжі, виснажують себе вправами. Але виключення з раціону безлічі продуктів загрожує серйозними проблемами зі здоро...

 • Продукти для схуднення список

  Продукти для схуднення зараз починають активно застосовуватися в дієтології, оскільки вони абсолютно безпечні для організму, на відміну від безлічі хімічних препаратів і популярних таблеток для с...

 • Список продуктів для схуднення живота

  Проблема зайвої ваги ніколи не перестане бути актуальною у всі часи жінки прагнуть до краси й граціозності, які неможливі без стрункого і підтягнутого тіла. Надлишкові кілограми в першу чергу від...

 • Таблетки для схуднення без рецептів: список

  Повальна мода на худі тіла призводить до широкої популярності засобів для схуднення. Традиційні підходи, які полягають у скороченні споживаних калорій і підвищення фізичної активності, вимагають...