Біг або велосипед: що краще для схуднення?

Способів схуднення придумано дуже багато: жирові відкладення скидають і методом обмежень в живленні і за допомогою різноманітних фізичних навантажень. Улюбленими способами схуднення стали пробіжки і їзда на велосипеді. Обидва види мають свої достоїнства і недоліки, прихильників і супротивників.

Біг або велосипед: що краще для схуднення?

Біг або велосипед: що краще для схуднення?

Як пробіжки і велопрогулянки впливають на стан здоров'я?

Звичайно, не можна ставити питання так категорично: біг або велосипед? Обидва види навантажень неймовірно корисні для організму:

 • інтенсивно працюють всі м'язи тіла;
 • зміцнюється серцево-судинна система;
 • поліпшується кровообіг всіх органів;
 • відбувається втрата жирових відкладень.

Співробітники Університету Аппалаче задалися питанням вибору і провели дослідження з приводу корисності бігу і тренувань на велосипеді, щоб виявити нарешті найбільш корисний вид навантажень на організм.

Виявилося, що для здоров'я корисніше їздити на велосипеді, а не бігати. Фанати ранкових пробіжок, не кидайте біг, просто додайте їзду на велосипеді до своїх звичайних тренувань.

Дослідники довели, що при пробіжках ймовірність травматизму для м'язів і суглобів набагато вище, ніж при їзді на велосипеді протягом такого ж часу. Не дивно, що після двогодинних тренувань три рази в тиждень показники складу крові виявилися кращими у велосипедистів.

Біг або велосипед: що краще для схуднення?

При пробіжках ймовірність травматизму для м'язів і суглобів набагато вище, ніж при їзді на велосипеді

Стресовий характер навантажень на організм під час пробіжок на хребет і суглоби особливо важко позначається на людях, що мають зайві кілограми. В процесі бігу тіло, відриваючись від землі на мить, приземляється всім вагою, передаючи всю навантаження від удару на суглоби і хребет. Правильна спортивне взуття лише частково пом'якшує потужний удар.

Уявімо, що людина прийняла рішення почати щоденні пробіжки для схуднення. Він з ентузіазмом вивчає інформацію про кількість калорій, спалюваних під час бігу, набуває зручні дорогі кросівки і форму. І на першому ж тренуванні він виявляє нездатність навіть пробігти сотню метрів, це виявляється для нього складним завданням. За статистикою більшість початківців після двох пробіжок відмовляються від своєї затії.

Більш рівномірне навантаження отримує велосипедист. До того ж, чим більше катаєшся, тим більше отримуєш задоволення від вивчення нових цікавих місць. В результаті людина сідає на велосипед для задоволення, а не заради тренування. Вловлюєте різницю?

Відео - Користь велосипеда. Як їздити щоб схуднути?

Велосипед у справі схуднення

Їзда на велосипеді являє собою аеробний вид навантаження і дуже добре підходить для скидання зайвої ваги. Правда, з метою втрати зайвої ваги їздити доведеться довго і дуже швидко – не менше двох годинних тренувань протягом дня. Тільки тоді запустяться аеробні процеси, що спалюють жирову прошарок.

Біг або велосипед: що краще для схуднення?

М'язи, які тренуються при їзді на велосипеді

найбільше навантаження при крутіння педалей припадає на литкові м'язи. Велосипедист зміцнює одночасно біцепси стегон, у нього посилено працюють м'язи преса, тренуються легені і серце, розтягується хребет.

В сезон, не підходить для поїздок, можна крутити педалі на комп'ютерному велотренажері, який вважатиме ваш пульс і визначить швидкість «поїздки».

Біг або велосипед: що краще для схуднення?

Користь велосипедних тренувань

Біг для схуднення

І все-таки, незважаючи на всі принади велосипедних прогулянок, біг визнаний кращим видом спорту з метою скидання зайвої ваги. При пробіжках задіяно більшу кількість м'язів, і витрачається набагато більше енергії.

Однак, рівномірні пробіжки не дадуть потрібного і швидкого ефекту, так як відбувається звикання до навантажень, і жир залишається на тому ж місці. Отже, тренування доведеться урізноманітнити інтенсивними вправами.

Біг або велосипед: що краще для схуднення?

Програма бігу для початківців

При пробіжці велике навантаження отримують м'язи не тільки стегон і гомілок, а також спина, м'язи шиї і преса. При цьому необхідно дотримувати правильну техніку бігу і дихання.

Біг – це хороша кардіонавантаження, розвиває витривалість і змушує витрачати енергію і калорії. Нормою для не надто підготовленого організму є година активних пробіжок.

Які ж недоліки пробіжок? Тренування можуть негативно позначатися на стані голеностопа і менісків. Тому звичайна прогулянка швидким кроком цілком зможе замінити тренування, причому калорії будуть згоряти також інтенсивно.

Відео - Як правильно бігати, щоб схуднути

вибрати для схуднення – велосипед або пробіжки?

На перший погляд, біг для втрати ваги набагато ефективніше. За годину бігу зі швидкістю близько 8 км на годину можна спалити 800 кілокалорій. Велосипедист вагою 90 кг, проїжджаючи в годину 15 км, буде витрачати лише 360 кілокалорій.

Хоча наведені числа є досить відносними, адже безліч факторів впливає на кінцевий результат. Сюди відносяться вагу людини, якість велосипеда або взуття для бігу. Зате тривалість тренування – цілком реальний показник: не можна бігати 4 години поспіль, а кататися з задоволенням на велосипеді цілком можливо. У зв'язку з цими доводами можна зробити цілком певний висновок: під час велопрогулянки витратити калорії простіше, легше і веселіше, ніж на пробіжці.

Біг або велосипед: що краще для схуднення?

Порівняння бігу, їзди на велосипеді та скандинавської ходьби

Біг є найбільш доступним видом спорту. Вся екіпіровка, навіть з урахуванням професійної спортивного взуття, обійдеться набагато дешевше, ніж хороший фірмовий двоколісний товариш. Якщо хочеться їздити швидко, доведеться нескінченно платити за нові полегшені запчастини для велосипеда.

Зате стабільні заняття бігом не зацікавлять звичайної людини так само сильно, як захоплюючі поїздки по безкрайніх трасах і красивим міських околиць.

Що ж все-таки вибрати для схуднення — пробіжки або велопрогулянки, доведеться вирішувати тільки вам. Якщо часу на тренування і рішучості досягти поставленої мети достатньо, вибирайте біг. Більшість людей схильні до ліні, їм краще не пошкодувати коштів і придбати двоколісного товариша. А з однодумцями тренування будуть проходити набагато веселіше.

Біг або велосипед: що краще для схуднення?

Задіяні м'язи при бігу і їзди на велосипеді

Отже, зробимо висновки. Велосипед принесе більше користі в спалюванні калорій, ніж пробіжки, враховуючи психоемоційні фактори. Але стресовий характер навантаження при бігу все-таки не дає підстав відмовлятися від нього. Для досягнення ідеальної рівномірного навантаження і залучення в роботу різних груп м'язів потрібно поєднувати велопрогулянки з пробіжками. Тоді ви отримаєте не тільки постройневшую фігуру, але і витривалість з гарною поставою і прекрасним самопочуттям додачу.

Схожі статті:

 • Сечогінні засоби для схуднення в домашніх умовах

  Серед безлічі способів для схуднення використання сечогінних засобів (діуретиків) є одним з найбільш поширених методів. Головна його перевага полягає в ефективності і доступності - приготувати се...

 • Безсольова дієта для схуднення

  Сіль виконує в нашому організмі досить важливу роль. Цей природний мінерал, що складається з іонів хлору і натрію, є головним постачальником натрію. Крім того, цей мінерал дозволяє підтримувати в...

 • Лінива вівсянка в банку для схуднення

  Щодня зростає кількість бажаючих скинути зайві кілограми або почати дотримуватися здорового способу життя. Правильне харчування є основною складовою цих процесів. Багато хто знає, що сніданок – ц...

 • Медове обгортання для схуднення в домашніх умовах

  Мед є корисним продуктом, який використовується для лікування багатьох захворювань. Але це далеко не всі його використання. Завдяки особливим властивостям, мед активно застосовується в косметолог...

 • Фізичні вправи для схуднення живота і боків

  Одне з найбільш проблемних місць на жіночому тілі – живіт і боки, тобто пояс талії. Жир в цій області завжди дуже важко прибрати, часто однієї дієти буває зовсім недостатньо. Які ж вправи можуть...