Безсольова дієта для схуднення

Сіль виконує в нашому організмі досить важливу роль. Цей природний мінерал, що складається з іонів хлору і натрію, є головним постачальником натрію. Крім того, цей мінерал дозволяє підтримувати в нормі рідинний баланс і перешкоджає обезводнення. Коротше кажучи, сіль сприяє забезпеченню правильної і злагодженої роботи всього організму.

Безсольова дієта для схуднення

Без сольова дієта для схуднення

А ще хлористий натрій (хімічна назва солі) входить до складу крові і не тільки її, сприяючи створенню в організмі ізотонічного стану, що дозволяє нормально працювати всім клітинам, беручи участь при цьому в обмінних та інших найважливіших процесах. Крім того, цей продукт, який можна вільно купити в будь-якому продуктовому магазині навіть у найвіддаленіших сільських глибинках, ми використовуємо як приправу, поліпшує смак і збуджує апетит.

Неприємні наслідки надлишку солі в організмі

У старі часи, коли сіль добували вручну і привозили з Криму чумаки, цей продукт був цінним і використовувався, природно, в міру. Тепер же її видобувають промисловим способом — і не тільки в Криму. У результаті з'явилося чимало проблем, найпоширеніша з яких — зайві кілограми ваги. Правда, поява неприємних відкладень не варто списувати тільки на цей популярний і дуже затребуваний продукт, без якого не обходиться жодна господиня, але все ж надмірне його споживання призводить до повноти неминуче, особливо якщо цьому супроводжують і інші чинники, на зразок нестачі руху.

Безсольова дієта для схуднення

Сіль затримує рідину в організмі

вся справа в здатності продукту затримувати в організмі рідина. Звідси і неприємності, які приходять з протилежного боку — через нестачу солі виникають і розвиваються деякі захворювання кінцівок, активізуються процеси старіння шкіри. Теж хорошого мало. Але при надмірному споживанні продукту проблеми виникають куди серйозніше. Занадто велика кількість рідини в організмі призводить до:

 • ожиріння;
 • набряків;
 • гіпертонії;
 • хвороб нирок і серця;
 • проблем з суглобами.

Правда, настільки серйозні наслідки начебто серцевих або ниркових хвороб зустрічаються не дуже часто, але вони цілком можливі. А ось неприємні відкладення на животі, боках і всіх інших частинах тіла при надмірному споживанні солі з'являються гарантовано.

Так що ж робити?

Безсольова дієта: альтернативи немає

Вся «сіль» безсольової дієти (перепрошую за мимовільний каламбур) видна вже в її назві. Це означає, що на якийсь час потрібно просто скоротити до мінімуму споживання продукту або відмовитися від нього зовсім. Однак зробити це часом буває дуже складно, оскільки:

 • сіль є одним з найпоширеніших продуктів в світі;
 • організм настільки звик до солі, що обійтися без неї вже не може;
 • несолона їжа здається прісною, позбавленою смаку і неаппетитной.

Безсольова дієта передбачає відмову від вживання солі — під час готування або безпосередньо за столом. В цьому, строго кажучи, і полягає суть цієї дієти.

Але як же бути з тим необхідною кількістю білого речовини, яка все ж має якимось чином надходити в організм?

Безсольова дієта для схуднення

Безсольова дієта передбачає відмову від вживання солі

Все просто. Трохи солі обов'язково міститься в споживаних кожен день продуктах. Сіль в потрібних кількостях міститься всюди, а тому потреби в подсаливании страв з точки зору введення в організм потрібної кількості солі немає. Тільки для підвищення смакових якостей продуктів, а це вже, як кажуть, справа смаку і звички. До того ж завжди можна «обдурити» свій організм, якщо замість солі додавати в їжу, скажімо, прянощі, цибуля або часник — ці добавки теж поліпшують смак.

ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ: сама по собі безсольова дієта розрахована не на власне схуднення, а тільки на нормалізацію та стабілізацію стану організму людини, що вже саме по собі набагато важливіше, ніж простий скидання ваги. Втім, для схуднення — це своєрідний і дуже приємний бонус, причому обов'язковий, при послідовному дотриманні цієї дієти. Так сказати, очікуваний і планований побічний ефект, заради якого все й затівається.

Що можна їсти, дотримуючись дієти

Описи різноманітних дієт неодмінно супроводжуються списком продуктів, рекомендованих або дозволених при дотриманні тієї чи іншої з них. Створення такого списку для бессолевого стилю харчування — завдання досить складне, оскільки вона не припускає ніяких обмежень в асортименті продуктів та їх кількості. Обмежується тільки споживання солі. Втім, якщо мати на увазі саме ефективне схуднення, такий список скласти неважко. Дотримуючись дієти, можна сміливо є:

 • хліб — краще зерновий або висівковий з великою кількістю клітковини;
 • прості пісні супи;
 • рибу, допускається м'ясо без жиру;
 • різноманітні овочі, включаючи заборонений у багатьох дієтах картопля;
Безсольова дієта для схуднення

Їжте овочі

 • всю молочнокисла продукцію;
 • продукти, що містять калій — це навіть вітається.

найцікавіше в цьому складі — всі перераховані продукти можна вживати без обмеження за кількістю, а тому навіть любительки щільних обідів можуть взяти безсольову дієту на озброєння без супутнього звичайним дієт почуття дискомфорту.

ЦЕ ВАЖЛИВО! І все ж деякі продукти при безсольовій дієті для схуднення варто з раціону виключити. Вірніше, обмежити їх споживання.

Це:

 • різноманітні крупи — за винятком варіанту, побудованого на каші;
 • борошняні вироби;
 • банани;
 • варення, повидло, джем, цукор;
 • кисле і гостре;
 • копченості та соління;
 • кавуни і виноград;
 • спиртні напої.

Втім, це не така вже й велика жертва, так і повністю відмовлятися від них немає необхідності.

Безсольова дієта для схуднення: деякі загальні особливості

Якщо ви вирішили дотримуватися безсольової дієти, варто мати на увазі деякі рекомендації та особливості:

 • зовсім відмовлятися від вживання солі немає необхідності — краще готувати без солі", а трохи додати її можна вже прямо в тарілку для поліпшення смаку (якщо вже зовсім важко);
 • готувати краще на пару;
 • солі додавати всього кілька крупинок;
 • смажене рішуче виключити;
 • присмачувати їжу олією тільки за столом (за смаком).
Безсольова дієта для схуднення

Не відмовляйтеся зовсім від солі

Безсольова дієта: зразкове меню на два тижні

Варіантів цієї дієти є багато. Це з-за того, що особливих обмежень за складом і кількістю продуктів тут, як ми вже переконалися, немає. Наводимо один з варіантів дієти, розрахований на 15 днів. Схоже, він сподобається більшості наших читачок. Дієта розбивається на п'ять періодів за три дні.

перший Період. Кожен день їмо смачну курочку, але без шкіри і жиру. Бажано грудку. Кількість з'їденого — не більше півкілограма в день.

Період другої. З задоволенням їмо відварну нежирну (або на пару) рибу. 500 грамів риби на день буде достатньо навіть любителькам добре поїсти.

третій Період. 250 грамів молочних каш за день. Начебто і небагато, але цілком достатньо — спробуйте з'їсти 250 грамів несолоної каші!

четвертий Період. Два кілограми свіжих овочів. Кожен день.

Останні три дні — найсмачніші. Їжте фрукти (крім бананів). Фруктів теж можна брати два кілограми на день.

При дотриманні цього меню втрачається від семи до десяти кілограмів ваги. При цьому людина залишається бадьорим, веселим та енергійним.

Відео - Безсольова дієта для схуднення

Схожі статті:

 • Фізичні вправи для схуднення живота і боків

  Одне з найбільш проблемних місць на жіночому тілі – живіт і боки, тобто пояс талії. Жир в цій області завжди дуже важко прибрати, часто однієї дієти буває зовсім недостатньо. Які ж вправи можуть...

 • Сечогінні засоби для схуднення в домашніх умовах

  Серед безлічі способів для схуднення використання сечогінних засобів (діуретиків) є одним з найбільш поширених методів. Головна його перевага полягає в ефективності і доступності - приготувати се...

 • Продукти для схуднення список

  Продукти для схуднення зараз починають активно застосовуватися в дієтології, оскільки вони абсолютно безпечні для організму, на відміну від безлічі хімічних препаратів і популярних таблеток для с...

 • Лінива вівсянка в банку для схуднення

  Щодня зростає кількість бажаючих скинути зайві кілограми або почати дотримуватися здорового способу життя. Правильне харчування є основною складовою цих процесів. Багато хто знає, що сніданок – ц...

 • Медове обгортання для схуднення в домашніх умовах

  Мед є корисним продуктом, який використовується для лікування багатьох захворювань. Але це далеко не всі його використання. Завдяки особливим властивостям, мед активно застосовується в косметолог...