Техніка релаксації родом з Тибету

Техніка релаксації родом з ТибетуСучасний ритм життя виснажує як фізично, так і морально, тому абсолютно природно, що кожна людина час від часу потребує релаксації. Методик дуже багато, сьогодні ми поговоримо про тибетської техніці розслаблення.

В Тибеті енергія людського тіла розглядається як підсумок взаємодії 3 сутностей, це слиз, вітер і жовч. Тут вважають, що ці три елементи знаходяться в кожній речі. Так і робота наших органів регулюється і управляється саме з допомогою них. Важливо, що кожна з таких сутностей здатна відчувати на собі настрій розуму, вплив середовища і того, чим і як ми харчуємося. Якщо баланс цих складових буде порушений, це викличе хвороба.

Як стверджують медики Тибету, існує всього три типи основних порушень подібного балансу, пов'язані виключно з трьома видами сутностей. За рух і дихання відповідає вітер. Якщо баланс сутності порушено, може спостерігатися психологічне збудження, дзвін у вухах, напруга з фізичної точки зору і навіть запори. Жовч відносять до травленню, саме від неї залежить темперамент людини і колір його обличчя. Порушення даної сутності викликає дратівливість, головні болі, нетерплячість, мігрень і розлади травлення. А ось слиз пов'язують з піддатливістю, сном і рухливістю, якщо порушена ця сутність, у людини буде спостерігатися безсоння, втома в кінцівках, депресія, сонливість і загальна млявість організму.

Дотримувати рівноваги між трьома сутностей досить просто, не варто завантажувати себе роботою, необхідно харчуватися і рухатися в помірному обсязі, для життя вибирати помірний клімат і, що саме головне, мислити позитивно. Можливо, для когось це здасться незвичним, але моральна поведінка також здатне впливати на баланс сутностей, тому неприйняття насильства, прояв співчуття і доброзичливість повинні бути основними рисами вашого характеру. Вони є основою, запорукою довголіття і здорового життя.

Психоемоційний фактор має важливу роль, від його змісту залежить внутрішню рівновагу. Зруйнувати розум і завдати шкоди балансу вже згаданих сутностей на думку буддистів можуть тільки три речі. Це пристрасть і заздрість, вони є першопричиною різних порушень, пов'язаних з вітром. Це гнів, ненависть і ревнощі – порушення, пов'язані з жовчю. І, нарешті, невігластво, до якого відноситься ледачий розум, оману і безлад, дані фактори підвищують рівень слизу в людському організмі. Іншими словами, потрібно працювати свідомо, щоб уникнути руйнівної сили. Шлях до такого необхідного балансу – це розслаблення. Релаксація дає можливість зрозуміти те, що ми не бачимо, відчути той потужний джерело життя, який дає нам Всесвіт. Релаксація дозволяє тілу стати максимально вільним, знайти ясність розуму і пізнати спокій.

Медитація

Такий стан є природним, досягається тоді, коли тіло як би знаходиться в пошуку, а от думки в цей же час концентруються на конкретному предметі. Мозок, не відволікаючись на зовнішні фактори, залишає вільний простір для інтуїції, дає старт процесу відновлення і розкриття.

Підготувати себе до таких занять може практично кожна людина. Необхідно дотримувати деякі правила. По-перше, це місце, де ви будете медитувати, воно має бути спокійним, комфортним і обов'язково тихим. Ніщо не повинно руйнувати спокій і порушувати тишу. Як варіант ви можете покрити стіл тканиною білого кольору. Колір вибраний невипадково, оскільки він символізує чистоту, можна сказати, що білий колір синтезує всі інші кольори спектра. Далі можна прикрасити стіл свічками, поставити на стіл вазу з квітами, якусь улюблену фігурку і навіть ікону. Головне, щоб вам це подобалося. Щоб налаштуватися, моно включити тиху спокійну музику, пригасити світло, запалити більш прийнятні для вас пахощі. Все це буде спрямовано на створення правильної для медитації обстановки.

Важливо займатися медитацією в один і той же час, сутінки або ж світанок – найкращий час, тому що саме в ці години духовна енергія може бути розкрита повністю. Якщо ви займаєтеся медитацією вперше, для початку вистачить і 20 хвилин в день, поступово цей час необхідно збільшувати, щоб у підсумку заняття займали 60 хвилин.

Під час занять дуже важливо приймати більш зручну і комфортну позу, як правила це поза «по-турецьки», або поза «лотоса», однак якщо і та, і інша для вас є важкими, можна просто сісти, підставивши під себе п'яти. Дихання – ось на що потрібно звернути особливу увагу, його обов'язково потрібно вирівняти. Щоб цього домогтися, потрібно всього кілька хвилин глибоко вдихати, а потім робити видих, глибоко і повільно. Дихати потрібно носом, так ви зможете збільшити кількість кисню у вашій крові і підтримати так званий потік прани у власному тілі.

Далі необхідно сконцентрувати свою увагу на який–небудь предмет, це може бути запалена свічка, квітка. Концентрація повинна бути сильною, щоб була можливість виключити все, що оточує вас. У Тибеті часто використовують в якості такого об'єкта квітка лотоса, символ під назвою ОМ, янтру, оскільки всі ці символи прийнято вважати початком будь-якої речі. Концентруючи увагу на одному такому предметі, ви як би стаєте ближче до Абсолюту.

Після того, як ви повністю сконцентрувались і вирівняли своє дихання необхідно сконцентруватися на внутрішньому предмет, маються на увазі чакри, більш детально ви можете дізнатися про них в інших статтях. Це може бути серцева чакра, що носить назву анахата, або ж, наприклад аджна, яка іншими словами називається лобової чакрою. І, увага, після концентрації на внутрішньому предмет подумки потрібно повернутися до зовнішнього, тобто до того, з якого ви почали. Це головна умова при заняттях медитацією.

Новачкам дуже добре допомагають мантри, їх можна читати вголос або про себе. Не біда, якщо у вас не все вийде з першого разу, медитації необхідно навчатися. Для цього більше тренуйтесь, і ви гарантовано досягнете найвищої свідомості. Медитація здатна творити чудеса, після неї ви будете почувати себе легко, комфортно і вільно.

Схожі статті:

 • Побутова техніка Weissgauff

  0 в Техніка 18-07-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Наш магазин радий вітати вас на власному сайті. Ми пропонуємо придбати аксесуари та побутову техніку Weissgauff. Ви...

 • Літній костюм для риболовлі

  0 у Шопінг 26-03-2016 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Риболовля – улюблене заняття багатьох чоловіків, так і жінки теж не проти посидіти з вудкою на березі. Вона може бут...

 • Доставка квітів онлайн для всіх

  0 Послуги 17-09-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Квіти - універсальний подарунок, яким можна озброїтися не лише вирушаючи на весілля або день народження, але і за мен...

 • Як вибрати жіночу сумку в новому сезоні весна-літо 2016

  0 у Жіночі хитрощі 12-03-2016 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Без модної сумочки не може напевно обійтися ні одна панянка, адже вона надає образу певної вишуканості, підк...

 • Догляд за шкірою тіла – запорука молодості

  0 у Жіночі хитрощі 08-06-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Ретельно піклуючись про свою зовнішність, багато хто забуває, що - те, що приховано під одягом потребує догл...