Якою повинна бути питна вода?

Всі ми знаємо, як має виглядати вода, щоб не викликати сумнівів у своїй чистоті і якості. Кожен з нас хоче користуватися ідеальною водою – кришталево чистою і приємною на смак. Теоретично, для того, щоб без шкоди для здоров'я пити воду, ми навіть не повинні її кип'ятити. Але, на жаль, ми живемо в реальних умовах, з супутніми екологічними і технологічними проблемами.Для того, щоб бути впевненими, що разом з життєво важливою рідиною в наш організм не потрапляють шкідливі домішки, більшість українців встановлює будинку фільтри для води.

Але як дізнатися, що ваша вода дійсно містить шкідливі домішки, і як в такому випадку, підібрати ефективний фільтр? Перш за все, необхідно розуміти, як виглядають зовнішні прояви забруднень. Зараз фільтри для води в Україні представлені в самих різних варіантах – від простих «глечиків» до складних багаторівневих водоочисних пристроїв.

Для того, щоб вам легше було зрозуміти, наскільки чистою водою ви користуєтеся, і який тип фільтра підійде краще всього, ми перерахували деякі якості, якими повинна володіти корисна питна вода.

Небезпечні «симптоми» питної води

Існує величезна кількість властивостей, неприпустимих для питної води. Нижче ми зібрали деякі, найбільш часто зустрічаються в міських умовах.

Температура. Для того, щоб отримувати максимум користі з такої незамінної складової здорового способу життя, як вода, намагайтеся, щоб її температура була в межах 7-11 градусів Цельсія. Якщо любите гарячу – не вище 35 градусів.

Запах і смак. Офіційно вимірюються в балах. При середній температурі 20 градусів це показник не повинен перевищувати 2 бали.

Кольоровість. Дуже явний показник чистоти, демонструє, наскільки вода забруднена органічними речовинами. Чим прозоріше, тим краще.

Жорсткість. Найвідоміший показник серед обивателів. Якщо жорсткість вище 7 мг-екв/л, таку воду не тільки не можна пити без попередньої фільтрації, в ній також важко буде зварити м'ясо або овочі, буде швидше зношуватися білизна, при стрике буде потрібно набагато більше порошку або мила. Словом, неприємний показник.

Залізо. Визначається навіть на смак. Воду, в одному літрі якої міститься більше 0,3 мг заліза, не можна вважати питною.

Це далеко не повний список шкідливих домішок, з якими доводиться стикатися українцям, які використовують водопровідну воду. Більшість з них можна визначити візуально, на смак, або провівши найпростіші аналізи. Навіть оцінивши рівень цих показників, ви зможете робити висновки щодо її чистоти та якості, і підібрати ваш будинок оптимальний тип і модель фільтра для очищення води.

12 цікавих фактів про воду і запаси питної води у світі

Схожі статті:

 • Якою має бути одяг для спорту?

  0 Поради 28-04-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Займаючись спортом або вирушаючи на активний відпочинок, дуже важливо вибирати підходящу одяг. Неправильний покрій, ви...

 • Якою повинна бути зручна одяг для фітнес-клубу

  0 у Покупки 07-11-2014 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Якщо людина не знає про те, яка потрібна спортивний одяг для фітнес-клубу, йому слід прислухатися до порад кваліфік...

 • Якою повинна бути здорова вода?

  0 у Здоров'ї 23-03-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Сучасний світ настільки витончений технологіями і забруднений відходами, що звичайна жива вода, яка надходить до л...

 • Як одягатися, щоб бути привабливою?

  0 у Статті 08-10-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Для будь панянки підготовка гардеробу це складний процес. Особливо якщо вона зачіпає теплі речі. Виглядати приваблив...

 • Яким має бути сукня випускниці 2016 року?

  0 у Шопінг 12-02-2016 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Ось і весна не за горами, а там і до літа рукою подати, а стало бути настав час впритул зайнятися вибором сукні на п...