Кон'юнктивіт у дітей: причини, симптоми, лікування та профілактика

Кон'юнктивіт у дітей: причини, симптоми, лікування та профілактика

Кон'юнктивіт – це процес запалення ока внаслідок попадання на оболонку бактерії, або вірусу. Кон'юнктивіт у дітей починається в першу чергу з-за брудних рук. Батько повинен пояснити своєму чаду раз і назавжди, що брудними руками не можна терти очі. Кон'юнктивіт – це хвороба як дітей, так і дорослих. Якщо захворіла дитина, то хворобу не можна пускати на самоплив, а відразу звертати до фахівця.

Причини виникнення

 1. В око потрапили бактерії стрептокока, гонокока, або хламідії, вірус, або грибок.
 2. Кон'юнктивіт можна отримати, якщо користуватися косметикою, термін зберігання якої закінчився, погано обробляти контактні лінзи, терти очі, купатися в брудній водоймі.
 3. Крім того, віруси можуть проникати в очі через кров (якщо ви хворієте на кір, краснуху, або у вас звичайна гостра респіраторна інфекція).
 4. Алергія. Кон'юнктивіт виникає внаслідок будь-якої алергічної реакції на зовнішній подразник (пилок, наприклад).
 5. Тривалу дію пилу, диму, бруду.
 6. Ультрафіолетове випромінювання (в такому випадку кон'юнктивіт називають ще «снігової сліпотою»).
 7. Алергія, або підвищена чутливість до лікарського засобу.
 8. Порушення правил використання контактних лінз.
 9. Охолодження очей перевтому.
 10. Проблеми із зором, постійне напруження очі при обтяженому астигматизмі, далекозорості, короткозорості.
 11. Нестача вітамінів і порушення обміну речовин.
 12. Хронічні захворювання.

Про види кон'юнктивіту

 1. Кон'юнктивіт буває бактеріальним – при цьому з обох очей йдуть сильні виділення.
 2. Вірусний кон'юнктивіт з'являється разом з вірусними захворюваннями. При вірусному вигляді хвороби вражений тільки одне око, починається світлобоязнь разом з гнійними виділеннями.
 3. Якщо кон'юнктивіт викликала алергія, то очей червоніє, але запалення немає. Алергія може бути на що завгодно – їжа, пил, шерсть тварини та інше.

Всі види кон'юнктивіту дуже заразні, можна заразитися при прямому контакті з хворим, або при недотриманні правил використання предметів особистої гігієни. Якщо людина хвора, не можна використовувати його рушники, мочалки, і т. д.

Процес протікання хвороби

Кон'юнктивіти бувають двох видів: гострий і хронічний. Гострий виникає різко і протікає дуже важко. При гострому захворюванні кровоносні судини очей розширюються і лопаються, не виключені сильні гнійні виділення секрету, очі важко відкривати.

Хворому здається, що очі забиті піском і пилом, дивитися важко, сонячне світло здається дуже яскравим і різким. Очі червоні, як у кролика, що сльозяться, йде гній. Серед інших симптомів: головний біль, температура, слабкість, погане самопочуття. Гостра хвороба спочатку зачіпає одне око, а потім захоплює обидва.

Читайте також Почервоніння ока у дитини Гнояться очі у дитини Вітаміни для очей для дітей Лікування кон'юнктивіту у дітей Що робити, якщо у дитини болить вухо

Діти заражаються кон'юнктивітом під час простудних хвороб, але він проходить самостійно за сім днів, а от у дорослих все важче.

Якщо причиною стала алергія, то очі нестерпно джгут, горять і сверблять. не виключені прозорі виділення секрету. Також з'являється нежить, температура і забиваються бронхи.

Якщо хвороба хронічна, то вона буде протікати дуже довго, а вражені будуть обидва ока. У дітей хронічного кон'юнктивіту не буває, це захворювання дорослих, яке викликане частим дією подразників – бруд, пил і пов'язано найчастіше з професійною діяльністю. Причиною хронічного захворювання може бути алергія, або хронічні проблеми з носом і слизової. Хронічний кон'юнктивіт лікується більше місяця.

Якщо захворювання легке, то вся її небезпека не в самому зараженні, а в його легкому поширенні. Якщо дотримуватися правил гігієни, можна вберегти другий очей і від інфекції, а також оточуючих.

Правила елементарні:

 • використовуйте виключно своє чисте рушник;
 • періодично мийте руки з милом;
 • по можливості не відвідувати громадські місця;
 • не відвідуйте громадські лазні й басейни, не умивайтеся водою з-під крана, адже вона хлорована, а хлорка тільки посилить хвороба.

Симптоми кон'юнктивіту у дітей

 • після сну повіки склеюються і обростають жовтою скоринкою;
 • очні яблука червоніють;
 • очі бояться світла;
 • з проток виділяється гній.

Ніж лікувати кон'юнктивіт у дітей

Якщо кон'юнктивіт лікувати, то він швидко пройде, адже він виникає на тлі інфекційного захворювання. Якщо ви домоглися лише зникнення червоності очей, не припиняйте лікувати, адже недостатнє лікування може стати причиною хронічної форми хвороби. Щоб правильно поставити діагноз і дізнатися, які потрібні ліки, зверніться до лікаря. Якщо вам щось заважає в даний момент проконсультуватися у лікаря, то прочитайте кілька важливих порад.

У перші дні хвороби потрібно обов'язково промивати очі кілька разів на день настоєм ромашки, умивати також настоєм. Кожне око промивати окремим ватним тампоном.

Малюкам закопуємо обов'язково очі. Купуємо 10-процентний розчин «Альбуциду», а для дітей старше потрібен розчин «Левоміцетину». Чудово і ефективно допоможуть «Тетрациклін» і «Еритроміцин». Щоб уникнути зараження капайте в обидва ока, навіть, якщо болить тільки один.

Простежте, щоб у дитини був чистий хустку для очей. Очі у дітей сверблять і сльозяться постійно, тому наявність хустки – необхідна умова.

Є профілактика?

Так, дотримуйтеся деяких правил і рекомендацій. Все залежить від особистої гігієни – дитина зобов'язаний часто мити руки. Слідкуйте за імунітетом, обробляйте іграшки частіше, робіть прибирання в приміщенні. Слідкуйте за станом рушники дитини.

Складних рад ми не даємо, всі вони досить прості, а, якщо їх дотримуватися, то такої хвороби можна уникнути!

Схожі статті: