25 тиждень вагітності: вага і розмір плоду, УЗД, живіт і ворушіння

25 тиждень вагітності: вага і розмір плоду, УЗД, живіт і ворушіння

У другому триместрі жінка вже усвідомлює своє положення. Вже активно проявляються ознаки вагітності. Майже всі основні системи дитини сформовані, але вони продовжують своє функціональне розвиток, тому токсини і шкідливі фактори так само можуть зашкодити плоду. На щастя, в цей період більшість жінок вже усвідомлюють те, що турбота про свій організм, а також про дитину необхідна. Він у цей час споживає величезну кількість як поживних речовин, так і вітамінів, мікроелементів, тому виключно важливо дотримуватися дієти.

Виділення на 25 тижні вагітності

Виділення з піхви в цей період багато в чому нагадувати виділення у другій половині менструального циклу. Воно будуть слизовими, кислого запаху, і їх кількість може значно підвищитися. Якщо вони зменшилися, поміняли колір або запах, потрібно звернутися до лікаря. Це може свідчити про інфекції, а будь-яке інфекційне захворювання не може бути передано дитині. Всі подібні хвороби необхідно лікувати до настання пологів, інакше існує ризик виникнення патологічних відхилень в розвитку і хвороб – аж до смертельно небезпечних організму дитини.

Показанням для звернення до лікаря є неприємні відчуття в області прямої кишки, біль, свербіж і печіння в області заднього проходу після спорожнення, кров'янисті виділення під час дефекації. Це може означати наявність геморою. Смужка крові на калі і болю при спорожненні говорять про наявність небезпечної для здоров'я анальної тріщини, яка потребує лікування, а також корекції травного процесу і раціону, щоб не допускати запору.

Болю

Жіночий організм активно змінюється під другий триместр вагітності. На 25-й тиждень вагітності до більшості жінок приходить відчуття, що вони стали громіздкими і незграбними. Внаслідок зростання плоду, живіт в цей період стрімко зростає, в окружності додаючи по 1 сантиметру на тиждень.

Дно матки піднімається вище і вище піднімається вище пупка. Центр ваги зміщується, що значно підвищує навантаження на хребетний стовп. В області попереку з'являються відчуття тяжкості і навіть, можливо, болів. З-за втоми мати прагне полежати або посидіти десь, відкинувшись на подушки.

Хода також змінюється, жінка рухається повільно, відхиляє плечі назад, видає вперед таз і живіт, щоб зберегти рівновагу.

Якщо жінка ще перед початком вагітності страждала від варикозного розширення вен, можуть в компенсованій стадії характерні рецидиви. Можуть з'явитися болі в ногах, набряки в області гомілок. Для розвантаження гомілок потрібно не нехтувати порадами лікарів, постійно носити спеціальні стягуючі колготи. Вдома також можна туго бинтувати кінцівки.

За змінами судин постійно потрібно стежити, наприклад, у другій половині вагітності серед груп ризику частим є розширення поверхневих вен статевих органів. В цьому випадку потрібно здійснювати серйозні заходи щодо профілактики тромбоутворення і поліпшення стану кровоносних судин. Наприклад, потрібно частіше відпочивати лежачи, призначити терапію з протидії тромбоутворення, знизити фармакологічно згортання крові.

Стає важко дихати, тому що дитина впливає на діафрагму і підтискає легені. З цієї ж причини – дитина тисне на внутрішні органи – важко є і сидіти в повному випрямленні.

Плід на 25 тижні вагітності: ворушіння, розвиток, вага і розміри

Голова – близько 62 мм, грудна клітка в обхваті становить 63 мм, живота – 64. Маса дитини на цьому періоді в середньому становить 700 грамів, а лінійні розміри – 22 сантиметри. Шкіра плоду розправляється в цей період за рахунок продовження формування епітеліальних оболонки підшкірної клітковини, стає більш світлою. З'являються складки на руках, ногах, під ягодичками, щоки отримують характерну округлість за рахунок бурого жиру, який буде виконувати важливу енергетичну функцію в післяпологовий період.

У цей період особа отримує характерні, закладені генетично риси. Вони передаються у спадок, тому дитина стає схожим на тата і маму. Важливим етапом в даному випадку є формування вушних раковин. В цей період вони м'які і тонкі. Еластичний хрящ, який буде складати з каркас ще не розвинений, як і форма його завитків і вигинів ще не сформовані. Така форма, завершена є дуже важливою в діагностиці. За ступенем завершеності можна судити про ступені розвитку дитини, якщо він буде недоношеним – про стан її зрілості, що не є одним і тим же.

Читайте також Кров'янисті виділення при вагітності Болить живіт на ранніх термінах вагітності Потрібно сповивати новонародженого дитини Чи можна займатися спортом під час вагітності 28 тиждень вагітності

Серед важливих морфологічних змін, що відбуваються в цей період можна відзначити завершення формування кісткового мозку. У подальшому розвитку аж до самої смерті кровотворна функція буде лежати на ньому. До цього, еритроцити формувалися в печінці і селезінці. Виходячи з цього, в цей період потрібно звернути увагу на продукти, багаті залізом і фолієвою кислотою.

Сполучна тканина активно розвивається, особливо активні зміни відбуваються в кістковій тканині. В ній відбувається відкладення кальцію, який додасть кістки твердість, а органічні речовини, зокрема колаген – пружність і еластичність, які необхідні для амортизації напруги. Важливі функціональні зміни відбуваються і в легенях. У них, наприклад, відбувається накопичення сурфактанту. Він володіє високою силою поверхневого натягу, яка розправляє легкі і дозволяє дихати.

Проте, не дивлячись на це, на цьому рядку його кількість недостатньо, на 25 тижня у разі народження шанс, що дитина почне дихати сам, дуже невисокий. Найчастіше в такому віці лікарі спостерігають дихальну недостатність. Вона вимагає штучної вентиляції легенів. Серцево-судинна система на цьому рядку активно розвивається. Частота серцевих скорочень становить 140-150 ударів на хвилину, через акушерський стетоскоп можна почути биття серця.

Плацента, як основний орган дихання і харчування дитини, поступово починає наближатися до дна матки, якщо вона знаходилася спочатку в своєму низькому розташуванні. Її товщина на 25-й тиждень буде в такому випадку складати 25-26 міліметрів. Нервова система дитини в даному стані вже має свій власний ритм сну і неспання.

Вже в цьому періоді формуються рефлекси хапання, пальці можуть стискатися в кулачки. Зараз вже можна визначити, чи буде дитина правшею або лівшею. Статеві органи завершують своє формування. У хлопчиків яєчка, які формувалися на задній стінці живота, опускаються в мошонку, у дівчаток здійснюється остаточне оформлення піхви.

Рухи дитини при рядку вагітності в 25 тижнів відчуваються дуже добре. Поштовхи і перевороти, коли мати знаходитися в стані спокою говорять про те, що живіт періодично тягнеться і напружується. Скорочення матки припиняються, як тільки дитина припиняє рухатися і заспокоюється.

Руху дитини – дуже важливий діагностичний параметр. Тому потрібно підраховувати їх регулярно, за годину спокою або 12 годин звичайному житті. Дитина в нормі здійснює близько чотирьох відчутних рухів на годину або 10 сильних, відчутних рухів за день. Збільшення або зменшення активності плода свідчить про неблагополуччя плода і може стати приводом для додаткових досліджень, лабораторних, наприклад. Тому варто про такі зміни регулярно інформувати свого лікаря.

УЗД

УЗД на 25 тижні не робиться, його немає в списку планових оглядів, але при необхідності обстеження проводять, визначають вагу і розміри плоду, його розміщення в порожнині матки, стан та спосіб прикріплення плаценти.

Можна побачити його ручки, ніжки, особа, і він досить рухливий, щоб побачити її стать – тому якщо раніше він «приховував» від вас свій підлога – зараз існує велика ймовірність, що це не буде більше таємницею.

Слід зазначити, що дитина настільки зріс, що вже не поміщається цілком на екрані УЗД апарату.

Живіт на 25 тижні вагітності: тягне, болить

Всі рухи малюка чітко відчуваються, тому не варто ігнорувати, якщо характер рухів чи біль при цьому змінився.

Живіт тягне, оскільки маса малюка збільшується, і м'язи преса – особливо не дуже тренованого – теж можуть втомлюватися.

Шкіра на животі розтягується, від цього вагітні можуть відчувати біль і свербіж.

Якщо ж характер болю або відчуттів різко міняється, а поштовхи більше не відчуваються – це привід викликати лікарів, а якщо цього супроводжують кров'яні виділення – це означає, що порушився кровообіг плаценти, і це може загрожувати задухою дитини, передчасних пологів, і це небезпечно, враховуючи, що термін вашої вагітності всього шість акушерських місяців. В умовах нашої сьогоднішньої медицини можна реанімувати дітей починаючи від періоду народження в сім акушерських місяців.

Треба подбати про харчування, оскільки болі можуть залежати від того, що ви їсте, і які вітаміни переважають.

При виборі продуктів харчування в першу чергу потрібно звернути увагу на склад продукту, а якщо упаковка відсутня, то на свіжість, запах, колір, консистенцію. Потрібно обов'язково дотримуватися герметичність і термін зберігання продуктів харчування. Вибирати продукти потрібно, виважено оцінюючи його складу, занадто велика кількість жирів і вуглеводів під час вагітності не потрібно. Також краще уникнути продуктів з різноманітними харчовими добавками, особливо штучного походження. Також увагу повинні залучати інші речовини, навіть природного походження.

Схожі статті: