Як зробити модні дірки на джинсах: поетапне виконання

Штучно постарені речі струсонули моду відносно недавно і, на відміну від більшості напрямків і трендів, мають масу переваг. Джинси з потертостями і великими дірками на колінах або стегнах дозволяють виразити характер їх власника. Це зухвалий характер і вдачу бунтаря, легка недбалість і тяга до пригод.

Як зробити модні дірки на джинсах: поетапне виконання

Як зробити модні дірки на джинсах: поетапне виконання

Другим плюсом є можливість подарувати старої і поношеного одягу друге життя. Одна випадкова неприваблива дірка на штанині здатна зіпсувати все враження про зовнішньому вигляді, коли як низка грамотно розставлених прорізів з бахромою обов'язково справить позитивний ефект.

Матеріали і підручні засоби

Створення дірок на джинсах, як це не дивно звучить – процес творчий і вимагає ряду інструментів. Крім самих джинсів вам можуть знадобитися наступні речі:

  • кухонний або канцелярський ніж;
  • ножиці;
  • шматочок крейди;
  • звичайна і циганська голка;
  • металева щітка;
  • шматочок пемзи, наждачний папір або пилка для нігтів;
  • дерев'яна дощечка;
  • елементи декору (кольорова тканина, нитки, ґудзики тощо).

Як зробити модні дірки на джинсах: поетапне виконання

Матеріали і підручні засоби для створення дірок на джинсах

З чого почати?

Спочатку потрібно визначитися з місцем розташування майбутніх дірок на матеріалі. Якщо на джинсах вже є випадковий прокол, то простіше за все почати маскувати його в тій же області. Найбільш вдалими місцями для дірок і прорізів вважаються зовнішні і бічні сторони стегон, коліна і гомілки.

Озбройтеся дрібному і позначте приблизне місце, де будуть створюватися дірки. Не варто виділяти величезні круги і робити прорізи занадто довгими. Це загрожує тим, що джинси просто не будуть триматися, а результат ваших старань обмякнет млявою ганчіркою. Зберегти естетичний вигляд обновки допоможуть основи мінімалізму. Нехай це буде потертість коліна діаметром до 7 см, а зверху кілька дірок не більше 4 см в діаметрі. Це буде оптимальний варіант, який приверне увагу оточуючих, але не буде безсовісно кидатися в очі.

Як зробити модні дірки на джинсах: поетапне виконання

Позначте крейдою приблизне місце, де будуть створюватися дірки

Для довідки: Вкрай небажано вибирати в якості місця для дірок п'яту точку і таз спереду. В першу чергу це буде далеко не практичним рішенням – якщо доведеться сидіти на лавці в парку або камені, то ви просто испачкаетесь і замерзнете. По-друге, так ви оголите внутрішню сторону кишень і нижню білизну, що тільки зіпсує загальне враження. Деталі начебто прорізів на джинсах повинні прикрашати і підкреслювати достоїнства, а тому подібне розташування буде вкрай непристойним і невигідним.

Отвори і прорізи

Як тільки були відзначені місця майбутніх дірок за допомогою крейди або шматочка мила, обов'язково нанесіть на цю ділянку легку потрепанность. Підклавши зсередини штанини дерев'яну дошку або складену в кілька шарів стару ганчірку, обробіть поверхню джинсів наждачним папером або пемзою. Можна попрацювати до тих пір, поки тканина не посвітлішає чи не стане досить тонкою.

Як зробити модні дірки на джинсах: поетапне виконання

Обробіть поверхню джинсів наждачним папером або пемзою

Після старіння тканини візьміть ножиці і акуратно виріжте кілька отворів. Краще, якщо вони будуть розташовуватися випадково і асиметрично. Будьте обережні і не проткніть протилежну сторону одягу. Потім створіть легку бахрому і нерівності країв, доопрацювавши джинсову тканину металевою щіткою або злегка розпушивши волокна нігтями. Прання обов'язково довершить справу, надавши діркам природність.

Рвані смуги

Для широких горизонтальних смуг виберемо передню сторону стегна, приблизно на середині. Допустимо, кожна смуга буде 8-9 см в довжину і 2 в ширину. Форма декількох смуг може бути нерівною, однакової по ширині або звужуватися вниз у вигляді драбинки.

За допомогою ножиць або канцелярського ножа розріжте зазначені відрізки тільки по горизонталі. Тепер вашою метою буде за допомогою голки підчепити темні нитки, що йдуть по вертикалі, і акуратно витягнути їх одна за одною.

Як зробити модні дірки на джинсах: поетапне виконання

Рвані смуги на джинсах своїми руками

За підсумком у місці розрізу залишаться тільки світлі нитки, які можна додатково обшарпаний пилкою, але залишити цілими. Якщо обрізати кілька світлих ниток з інтервалом в 1-2 см, то ви створите в рваною смужці тонкі прорізи, що лише додасть естетичності. Не забудьте зістарити краю дірок як в попередньому способі, розтріпати бахрому і посилити ефект був зганьблений.

Порада: дірки не обов'язково повинні бути наскрізними і простих форм на зразок кола чи овалу. Якщо в двох місцях (зверху і знизу) узорно прорізати джинсову тканину, після видалення темних ниток реально отримати дірку у вигляді сердечка, зірки або будь-якої іншої форми, яка б відповідала вашим смаком. Важливо дотримуватися правило про збереження горизонтальних ниток, що світлішою.

Відео - Легкий спосіб зробити модні дірки на джинсах

Подряпини

Цей метод створення модних дірок кілька схожий з тим, що позначено вище. Єдина відмінність в тому, що потертості і звисаюча бахрома повинні бути інтенсивніше, а самі прорізи – тонше.

Обробку поверхні джинсів краще проводити до створення подряпин, т. к. натирати наждачним папером цілісну тканину набагато зручніше. Край відрізка проколюється ножицями або заточеним ножем, після чого робиться надріз необхідної довжини. Коли потрібну кількість вертикальних подряпин зроблено, обробіть їх жорсткої щіточкою щадним чином. Будучи одягненими, джинси самі розширять отримані подряпини, так що потреби робити їх ширше – ні.

Примітка: не бійтеся експериментувати – ви можете покращити вигляд отриманих дірок і подряпин, якщо додасте елементи декору. Головне пам'ятати про помірність, іноді, щоб підкреслити індивідуальний стиль, досить пришити з внутрішньої сторони штанини невеликий (на 2-3 см більше самої дірки) шматочок заплатки. Це може бути кольорова тканина, монотонна або з візерунками, а також тонкі ажурні мережива. Остання деталь додасть джинсів пікантність і дещицю романтики.

Схожі статті: