Синусит у дитини

Як відомо в осінньо-весняний період діти хворіють частіше, починається все зі звичайного нежитю. Основною причиною появи нежиті (риніту) є переохолодження, внаслідок якого слабшають захисні функції організму. При наявності нежиті у дитини, необхідно комплексне обстеження і своєчасне лікування. Якщо вчасно не діагностувати риніт у дитини, і не почати відповідне лікування він може перейти в хронічний риніт, так і привести до більш складних захворювань верхніх дихальних шляхів таких як синусит.Чим лікувати нежить у дитини? Основні методи лікування риніту спрямовані на очищення порожнини носа від слизу. Для цього можна використовувати фізіологічні розчини, для промивання пазух носа. Якщо дитина не вміє правильно сякатися, йому необхідно допомогти і навчити. Для дітей, які не можуть самостійно висякатися використовуються гумові груші або назальні аспіратори. Дуже добре допомагає рясне тепле питво. Якщо нежить є наслідком вірусної інфекції, то необхідно комплексне лікування противірусними препаратами.

Вчасно не вилікуваний риніт (нежить) або перенесені на ногах різні вірусні захворювання (ГРВІ, ГРЗ) можуть призвести до розвитку такого захворювання як синусит. У дітей часто синусит провокується хворими зубами і аденоїдами. Хвороботворні мікроби потрапляють в пазухи і починають там розмножуватися, а ослаблений організм не може впоратися з країнами мікробами. Розглянемо більш докладно симптоми синуситу та лікування даного захворювання у дитини. Через запального процесу в навколоносових пазухах з'являється закладеність носа і утворюється жовтий слиз у носових пазухах і на задній частині горла. Захворювання супроводжується підвищеною стомлюваністю, підвищенням температури, болем у горлі, втратою нюху, набряк губ і повік. Надалі всі симптоми посилюються при нахилі голови.

При перших же проявах синуситу у дитини, необхідно звернутися до лікаря, для запобігання переходу хвороби в хронічну стадію. Лікар проведе огляд і призначить необхідне обстеження, за результатами якого буде проводитися відповідне лікування. В основі синуситу лежить місцева та системна антибактеріальна терапія в поєднанні з дренуванням пазух. Так само призначаються судинозвужувальні краплі для зняття набряку слизової і фізіотерапія..

Гайморит — Школа доктора Комаровського

Схожі статті: