Лікування вазомоторного риніту

Постійно поточний і закладеність носа, втрата нюху, утруднене дихання і головний біль – далеко не повний перелік симптомів цього неприємного захворювання, яке поступово набуває все більше поширення.

Причини вазомоторного риніту

Причинами розвитку вазомоторного риніту є алергічні реакції, а також порушень ендокринної системи організму, що впливають на стан слизової носа. У відповідності з причинами захворювання вазомоторний риніт ділиться на алергічний та нейровегетативний. Кожен з видів захворювання має свої особливості і клінічну картину, а також вимагає певної схеми лікування.

Лікування вазомоторного риніту алергічного

Значне полегшення при лікуванні вазомоторного риніту приносить прийом антигістамінних препаратів істотно знижують набряк слизової. Разом з набряком слизової йде чхання та свербіж у носі, дихання помітно полегшується. Для досягнення такого ефекту достатньо приймати антигістамінні препарати широкого спектру дії. Крім препаратів, що приймаються від алергії, хороший ефект дає прийом судинозвужувальних препаратів, що усувають сильну закладеність носа.

Якщо алергічний вазомоторний риніт перейшов у хронічну стадію для його лікування застосовуються гормональні препарати місцевої дії. Такі препарати швидко позбавляють від симптомів вазомоторного алергічного риніту.

Лікування нейровегетативного вазомоторного риніту

Як уже згадувалося вище, причина розвитку вазомоторного нейровегетативного риніту полягає в порушенні нервових механізмів, викликані збоєм роботи ендокринної системи. Загострення цього виду риніту трапляється, як правило, після стресів, зміни раціону, після сну, різких коливань температури повітря (наприклад, після виходу на холод з теплого приміщення).

Схема лікування цього виду риніту відрізняється від лікування риніту алергічного походження. Тактика лікування спрямована на загартовування організму. Прийом судинозвужувальних препаратів для лікування цієї хвороби заборонений.

Хороший ефект в лікуванні цього захворювання дає лазеротерапія. Кілька сеансів лазеротерапії дозволяють повністю позбутися від симптомів захворювання. Перед сеансами в обов'язковому порядку проводиться знеболювання.

У важких випадках, коли хвороба запущена і доставляє людині масу турбот, використовується хірургічне втручання. Цей кардинальний метод лікування виправданий лише в тих випадках, коли носове дихання необоротно утруднено.

Детальна інформація на сайті proximed.ru

Вазомоторний риніт

Схожі статті:

 • Ефективність кератинового лікування волосся

  0 у Здоров'ї 19-02-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Кожна дівчина мріє про те, щоб мати красиві локони. Причому їх краса в першу чергу заснована на здоровому стані.Од...

 • Організація лікування в закордонних медичних центрах

  0 у Медицина 26-03-2016 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Здоров'я – це найбільша цінність для будь-якої людини. Як відомо, всі інші ресурси без нього марні. Саме з цієї пр...

 • Особливості лікування в клініці Бобира

  0 у Здоров'ї 14-08-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Захворювання хребта – це хвороби, які не є смертельними, але при цьому погіршують якість життя людини, а у важких...

 • Нетрадиційні способи лікування ангіни

  0 у Альтернативна медицина 23-03-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Ангіна є небезпечним і до того ж підступним захворюванням, яке виникає при найменшому дисбалансі орг...

 • Лікування за допомогою світла

  0 у Альтернативна медицина 07-04-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ В лікувальних цілях сьогодні можна використовувати навіть світло, він буває природним і штучним. При...