Контагіозний молюск у дітей

Сьогодні дитяча висип стала настільки буденним, що батьки часто не звертають на неї уваги. У рейтингу дитячих недуг висип займає перші місця. Вона може виникнути з-за низької якості продуктів, її можуть спровокувати несприятлива екологія, контакт з небезпечним побутовою хімією та інші фактори, що викликають алергію.Існують дитячі захворювання, які супроводжуються різними висипаннями. Але в цих випадках додається підвищена температура та інші симптоми. Мами завжди помічають, якщо щось не так. Але є інфекція, яка виявляється тільки у вигляді висипу – це контагіозний молюск у дітей.

Симптоми

Розглянути захворювання водночас і складно і легко, так як воно має всього один симптом: щільні вузлики з поглибленням в середині, що з'явилися на шкірі. Спочатку вузликів мало, але раптово їх кількість збільшується. Висипання рожевого або тілесного кольору, іноді є перламутровий або восковидний відтінок. Їх розмір може бути самим різним: від 1 міліметра до 1,5 сантиметрів в діаметрі. Іноді вузлики зливаються і виходять величезні молюски. Молюски з'являються найчастіше на шиї, животі, обличчі, стегнах і статевих органах. Ніколи не утворюються вузлики на ступнях і долонях. З'явилася висип зазвичай не доставляє дитині дискомфорт (лише злегка можуть свербіти), тому виявити інфекцію досить складно. Моллюсковую висип можна сплутати з вітрянкою, краснуху, кір або бородавками. Існує спосіб, як відрізнити молюска від іншого захворювання. Якщо при натисканні на вузлик виділяється біла кашка, то це точно молюск.

Причини

Контагіозний молюск належить до вірусних захворювань шкіри, що виникає при тілесному або побутовому контакті з зараженим людиною. Часто хворіють діти від року до десяти років, зазвичай дошкільнята. Дорослий теж може заразитися, але відбувається це досить рідко.

Молюск передається при тілесному контакті з хворим, а також через одяг, іграшки і так далі. Діти можуть заразитися хворобою, купаючись в басейні, водоймі, або повітряно-крапельним шляхом.

захворювання Проявляється не відразу, може пройти від 14 до 60 днів. Молюски розмножуються, тому, чим раніше вони виявлені, тим краще. Продовжувати огляд дитини необхідно продовжувати після того, як проведено лікування, вузлики можуть з'явитися.

Лікування

Іноді висипання проходить само. Але дітям зазвичай потрібно лікування, тому при виявленні вузликів, слід звернутися до дерматолога.

Лікується молюск шляхом позбавлення від вузликів. Якщо прищиків небагато, то їх припікають азотом, видавлюють пінцетом або вискоблюють спеціальною ложечкою. У клініках видаляють за допомогою лазера. Якщо прищів багато, то використовують знеболювальне. Після видалення вузликів, уражену ділянку змазують спиртовим розчином йоду. Також хворому призначають противірусний засіб. Після видалення молюсків з'являється скоринка, її не можна чіпати, вона повинна відпасти сама.

Щоб молюски не з'явилися повторно, лікар призначає спеціальні гелі та мазі. Після одужання потрібно випрати всі постільна білизна, одяг дитини, помити посуд, іграшки і так далі.

Що робити з контагіозний молюском — Доктор Комаровський — Інтер

Схожі статті: