Як ефективно використовувати простір в дитячій кімнаті?

Часто трапляється так, що дитяча – це одна із самих маленьких кімнат у квартирі. Але в неї має поміститися дуже велику кількість різних речей, таких як іграшки, велика шафа і письмовий стіл. А якщо в сім'ї декілька дітей, то встановлювати двох'ярусні ліжка просто необхідно. Але крім них, має бути місце і для розваг, і для навчання.

    Тому будь-яка кімната повинна розділятися на кілька зон:
  • зона сну;
  • зона відпочинку;
  • навчальна зона;
  • ігрова зона;

Зона для сну

У зоні сну слід розмістити ліжко на якій дитина буде відпочивати. Якщо дітей декілька, то слід поставити двоярусні ліжка – вони не тільки економить місце, але і надають дитячій кімнаті особливу атмосферу. Можна ще використовувати ліжко, яка вбудовується в шафу. Але тоді батькам доведеться приготуватися щодня допомагати дитині її розкладати.

Зона для відпочинку

Для цієї зони залишається маленький ділянку кімнати, де дитина може зайнятися рукоділлям або почитати розважальну літературу. Якщо місце не дозволяє поставити навіть крісло, то варто трохи розширити підвіконня, запобігти відкриття вікон дитиною і розмістити на підвіконні подушки.

Зона для навчання

В цій зоні слід помістити великий стіл і зручний стілець – тут дитина буде робити уроки. Стіл необхідно підбирати так, щоб дитині було за ним зручно, і лікті не звисали з поверхні. Крім того, слід передбачити місце для комп'ютера.

Місце для ігор

Це повинна бути найбільша зона в кімнаті, так як малюк в ній буде проводити велику кількість часу, а іноді в ній будуть грати і його друзі. Тут особливо необхідно подумати про безпеку – подивитися, чи є поряд гострі кути і небезпечні предмети. Ящик для іграшок можна розмістити під ліжком.

Схожі статті: