Як бути впевненим у собі людиною

Впевнена в собі людина випромінює позитив, справи у нього йдуть, навколишні йому симпатизують. Здається, що такі люди і живуть веселіше, та й здоров'я у них міцніше тих, хто постійно боїться виразити себе, відчувають страх і невпевненість у спілкуванні. Так як знайти упевненість в собі, подолати свої внутрішні страхи?

Що таке впевненість

Упевненістю в собі є позитивна оцінка людиною своїх умінь, розуміння того, що бажана мета буде неодмінно досягнута, а виникла потреба задоволена. Впевненість слід відрізняти від зайвої самовпевненості, останнім частіше є негативною рисою характеру, так як в основному не має об'єктивного підґрунтя в дійсне положення речей і може викликати помилкові очікування.

Основою для того, щоб у людини сформувалася адекватна впевненість у собі, служить виключно позитивні враження від вирішення поставлених завдань. Причому, щоб ця впевненість утвердилася в людині, важливий не сам очевидний життєвий успіх, статус у суспільстві (гроші, кар'єра тощо). Тут велике значення має і власна, особистісна оцінка своїх дій і досягнутих результатів. Виробляється сміливість, з'являється ініціатива, будь-яка задача стає по плечу – і людина впевнена в собі і завтрашньому дні.

Страх спілкування і невпевненість

Якщо впевненості у своїх дій людина не відчуває, він починає комплексувати, в результаті потрапляючи в замкнене коло. Соціальні страхи не сприяють пошуку рішень будь-яких проблем, тому потрібно долати свої фобії і комплекси. Багатьом знайома ситуація, коли не знаходиться потрібного слова відповісти начальнику на роботі або запитати що-небудь у незнайомої людини на вулиці. Зона власного комфорту в таких випадках звужена до мінімуму, людина боїться спілкуватися з людьми.

Як побороти страх спілкування?

Психологи пропонують кілька нескладних способів, завдяки яким можна навчитися тому, як знайти упевненість в собі.

  • Знайте, що ваша проблема вирішувана. Через таке проходили багато людей, і ви теж зможете подолати перешкоду.
  • Перерахуйте свої риси характеру на папері. Підкресліть ті, які вважаєте позитивними. Якщо їх мало – покопатися в собі, знайдіть ще що-небудь значуще.
  • Ви повинні полюбити себе за свої позитивні якості. Утвердитесь до думки, що ще не все втрачено, якщо є база хороших властивостей особистості. Ви – хороша людина, а у хороших людей все повинно вийти.
  • Здійсніть невелику "дело", успіх якого буде напевно гарантований. Наприклад, допоможіть при нагоді кому-небудь своїми знаннями: перехожому на вулиці – в пошуку потрібної адреси, розгубленому покупцеві в магазині – в пошуку відділу, товару. Ви будете задоволені результатом, раз вам вдалося допомогти. Оселиться впевненість в тому, що ваш рада виявився корисним.
  • У відповідній обстановці не уникайте допомоги оточуючих. Запитайте, скільки часу, як пройти до потрібного будинку, на якій зупинці транспорту краще вийти. Знайте, що люди завжди готові прийти один одному на допомогу, і таке спілкування залишить у вас позитивні відчуття, зона вашого комфорту поступово розшириться.
  • Похваліть себе кожен раз при нагоді, коли контакт з незнайомими людьми приніс позитивні плоди. Раз за разом у вас буде рости впевненість у власних силах, а невпевненість буде відступати. Страх спілкування поступово піде, ви навіть не будете замислюватися про цю проблему, немов її і не було.

Схожі статті: