Грибок на нігтях: симптоми і як він передається

У першу чергу необхідно виділити, що грибок нігтів є досить небезпечним захворюванням, яке до речі, важко піддається лікуванню і при цьому воно здатне передаватися від людини до людини. При цьому грибок нігтів доставляє людині, у якого він з'явився певний дискомфорт, що характеризується виникненням свербіння і печіння в зоні ураженої шкіри.Після того, як грибок потрапляє під ніготь, він починає викликати лущення і подальша зміна кольору нігтьової пластини. Отже, при виявленні перших симптомів даного захворювання необхідно своєчасно звернутися за допомогою до лікаря. Дізнатися про лікування грибка нігтів на ногах ви можете на сайті mymedicalportal.net.

Як передається грибок нігтів на ногах?

Грибок нігтів передається від однієї людини до іншої в таких місцях, де для його життя і розмноження присутні сприятливі умови. Таким чином, даний грибок, як правило, мешкає у вологому і живильному середовищі, яка має температуру не більше 75-ти градусів. По більшій частині, даним захворюванням заражаються в таких громадських місцях, як басейни, сауни і лазні. У цьому випадку грибкова інфекція у вигляді спор грибка, що залишилися після вже хворого даним захворюванням людини, потрапляє на босі ноги відвідувача. З часом хвороба все глибше проникає в ніготь, таким чином, поступово руйнуючи його. Аналогічним способом грибок може передаватися і в домашніх умовах. Отже, не вживаючи жодних заходів обережності, ви можете на тривалий проміжок часу заразитися цим захворюванням.

Симптоми

Зазвичай грибок з'являється на одній нозі, після чого вона передається на іншу. Як було описано вище, ця хвороба найчастіше проявляється у вигляді лущення і свербіння. Після чого на бічних поверхнях пальців і шкірі ураженої стопи з'являються дрібні бульбашки. З плином часу вони починають лопатися, в результаті чого утворюється ерозія або сухі кірки. У тому випадку, якщо хвороба розвивається на ногах досить довгий час, то збудник хвороби вражає також і нігті. На ногах при цьому починають з'являтися жовті смуги і плями, після чого нігті стають крихкими і товстими, а потім відбувається їх кришіння і розшарування.

Але не потрібно чекати поки хвороба почне розвиватися, адже різні види грибків не поводяться однаково. В більшості випадків симптоми різних видів грибка відрізняються один від одного. Наприклад, при дерматофите симптоми можуть не проявлятися протягом досить тривалого часу. Проте вже в цей період часу, грибок починає формуватися і вести свою руйнівну функцію.

Часом грибок шкіри стопи може спочатку виглядати у вигляді маленьких жовтих гнійників. Однак якщо зараження відбулося дріжджовим грибком (кандіда), то тоді місце нігтя запалюється сильно, а нігтьова платина стає зеленувато-коричневою або світлою, при цьому вона починає швидко руйнуватися.

Щоб перевірити наявність кандиди, візьміть марганцівку (перманганат калію) і розведіть її у воді до тих пір, поки колір рідини не стане злегка фіолетовим. Потім поставте в одержаний розчин ноги і зачекайте деякий час. Через певний час здорові області нігтів стануть коричневого кольору, а от області які уражені грибком залишаться світлими.

Що стосується лікування даного захворювання, то воно починається з діагностики виду збудника, для цього з ураженого нігтя береться зразок тканини. Потім, з урахуванням різновиди грибка фахівцем прописується курс лікування. При цьому також враховується стадія ураження захворюванням і вік хворого. Однак слід знати, що лікування грибка нігтів відрізняється тривалістю, при цьому від хворого вимагається терпіння й завзятість.

Лікування грибка нігтів. Порада фахівця

Схожі статті: