Атріовентрикулярна блокада серця

Атріовентрикулярна блокада серцяАтріовентрикулярна блокада – одне з найскладніших захворювань, яке проявляється гострим порушенням серцевої провідності. Симптоматика даного діагнозу обширна, але основним показником є різке зниження ритму серця, внаслідок чого утворюється серцева недостатність та відбувається часта втрата свідомості хворим.

Статистичні дані, проведені дипломованими фахівцями, говорять про те, що причиною раптової смерті у 18% з 100%, стає саме атріовентрикулярна блокада.

Причини появи АВ-блокади

Атріовентрикулярна блокада може спостерігатися у спортсменів, льотчиків і абсолютно здорових людей, які займаються фізичними навантаженнями. Розвивається вона, коли людина спить, однак при фізичній активності АВ-блокада зникає.

Також дана хвороба може проявитися через довготривалого використання медикаментозних препаратів, які містять такі речовини як папаверин і дротаверин.

Дуже часто атріовентрикулярна блокада відбувається на тлі ускладнення в процесі хронічних захворювань, пов'язаних з серцем і з серцево-судинною системою, таких як тахікардія, ішемічна хвороба серця. АВ-блокади, які з'являються з прогресуючою регулярністю, можуть викликати інтелектуально-мнестичні порушення.

Симптоми атріовентрикулярної блокади

Порушення функції провідності викликає загальну слабкість всього організму, час від часу спостерігається у хворого запаморочення, підвищується стомлюваність при найменшій фізичній активності, а також з'являється сильна задишка.

Якщо у людини спостерігається епізодичне потемніння в очах, а також з'являється стан, який передбачає втрату свідомості, значить у хворого яскраво виражене порушення синусового ритму, що ще іменується як брадикардія.

Дуже важкі випадки атріовентрикулярної блокади викликають короткочасні втрати свідомості. Якщо ж втрата свідомості триває тривалий час – це не є симптомом АВ-блокади, для неї не характерно.

Профілактичні дії

Для того, щоб не з'явилися такі ускладнення як атріовентрикулярна блокада, необхідно не запускати хвороби, пов'язані з серцево-судинною системою.

Профілактика цього захворювання проявляється в тому, щоб вчасно вилікувати передує хвороба. Також слід своєчасно приймати медикаменти, які істотно пригальмовують атріовентрикулярні вузлові імпульси.

Схожі статті:

 • Спідниці, які підкорюють чоловічі серця з першого погляду

  0 у Жіночі хитрощі 21-05-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Всі ми пам'ятаємо тренди минулих років – довгі плісировані моделі спідниць, короткі джинсові міні. У цьому с...

 • Ішемічна хвороба серця - що це таке

  Ішемічна хвороба серця (ІХС) – що це таке? Це захворювання, яке починає виявлятися через обмеженого надходження кисню по коронарним артеріям до фіброзно-м'язового полому органу (серця) людини.. П...

 • Ефективне лікування захворювань серця в Ізраїлі

  0 Здоров'я та фітнес 01-10-2014 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ У наш час захворювання серця є однією з найпоширеніших причин виникнення у хворих інвалідності та зростаюч...

 • Літній костюм для риболовлі

  0 у Шопінг 26-03-2016 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Риболовля – улюблене заняття багатьох чоловіків, так і жінки теж не проти посидіти з вудкою на березі. Вона може бут...

 • Доставка квітів онлайн для всіх

  0 Послуги 17-09-2015 Facebook Twitter Мій світ Вконтакте Однокласники Google+ Квіти - універсальний подарунок, яким можна озброїтися не лише вирушаючи на весілля або день народження, але і за мен...