Гастроентерит у дітей: симптоми, лікування та профілактика

Гастроентерит у дітей: симптоми, лікування та профілактика

останнім часом ця хвороба стає все більш поширеною. Така ситуація зумовлена багатьма причинами, але одними з основних є ступінь забруднення громадських місць а також якість їжі.

Захворювання все частіше вражає маленьких дітей і для того, щоб протистояти йому і захистити свою дитину, потрібно знати максимально повну інформацію про нього. При гастроентериті порушується нормальне функціонування органів травлення, що призводить до виникнення характерних для цієї хвороби симптомів.

Нерідко попередньо розвиваються і інші поширені хвороби, наприклад, лямбліоз і дисбактеріоз. Що потрібно робити, для того щоб уберегти власного малюка від подібних небажаних станів, як лікується гастроентерит, які він має форми, коли слід негайно звертатися до медичної допомоги – будь-який батько зобов'язаний знати чіткі і вичерпні відповіді на зазначені питання.

Симптоми гастроентериту у дітей

Наскільки відомо, виникнення больових відчуттів в животі дуже поширене у час, коли малюк починає вживати нові харчові продукти. Може з'являтися навіть пронос, нудота і блювота. Аналогічними симптомами характеризується і гастроентерит.

Насторожитеся, якщо ваша дитина скаржиться на що з'явилися спазми і болі в животі. Цілком можливо, що йому не пощастило захворіти саме гастроентеритом, однак засмучуватися і турбуватися не варто – при своєчасному лікуванні все буде в порядку. Біль і дискомфорт в області шлунку можуть проходити самі по собі після походу в туалет «по-великому» або відходження газів. Але не потрібно ігнорувати стан малюка, навіть якщо болі самостійно проходять – здоров'я діток не терпить зневажливого ставлення до себе!

У важких випадках дане захворювання супроводжується підвищенням температури, слабкістю, запамороченням, порушенням сну, болями у голові. Але головним симптомом при гастроентериті є саме спазми в животі, і якщо, наприклад, дитина має деякі з вищезазначених симптомів, але не скаржиться на шлункові спазми, то це скоріше всього не гастроентерит. Досить рідко, але іноді дитина, яка заразилася на гастроентеритом, може страждати блювотою з кров'яними включеннями. Ці симптоми гастроентериту в дітей зобов'язані стурбувати батьків, стати для них «тривожним дзвіночком» і найкраще що можна і потрібно зробити при такому положенні речей – відправиться на прийом до лікаря. Але що можна зробити самостійно у випадках, якщо симптоми не настільки сильні, як поліпшити самопочуття дитини?

Читайте також Що робити, якщо у дитини немає апетиту Що робити, якщо у дитини болить вухо Потрібно сповивати новонародженого дитини Що робити, якщо дитина подавився Що робити, якщо дитина не слухається

Лікування гастроентериту у дітей

Щоб зменшити біль і поступово повністю їх усунути, основне, що потрібно робити – відпоювати дитини рясним питвом. Якщо ж це не допомагає, і сильна блювота і пронос просто так не хочуть «здаватися», потрібно вдатися до використання спеціальних розчинів, що забезпечують відновлення рідини в організмі малюка. Завдяки цьому ви зможете попередити обезводнення і поліпшити роботу організму. Згадайте, які продукти їв ваша дитина, і постарайтеся виключити їх, принаймні, на час, на час, з раціону харчування. Якщо симптоми не проходять навіть після прийняття звичної їжі, то необхідно звернутися до лікаря. Затягувати з походом до лікаря не варто, адже запущене захворювання вилікувати складніше – це потрібно обов'язково пам'ятати. Кваліфікований фахівець допоможе впоратися з гастроентеритом в максимально короткий час і без шкоди для організму.

У переважній кількості випадків гострої формою страждають молодші дітки. Її визначення є більш простим, так як болі з'являються різко і без різних попередніх симптомів. Гострий гастроентерит потребує професійної медичної допомоги, самолікування тут не доречно – якщо є підозри на нього, то, не гаючи часу, скористайтеся послугами лікарів! Адже тільки кваліфікованого лікаря, що має спеціальну медичну освіту, по силам, грунтуючись на результатах отриманих аналізів, виявити причину і скласти найбільш ефективне і відповідне лікування, яке буде сприяти повному одужанню дитини та усунення всіх неприємних симптомів!

Найбільш часто причинами гострого гастроентериту є: приймання продуктів харчування низької якості, потрапляння в організм дитини хвороботворних мікроорганізмів – бактерій і вірусів. Після курсу лікування (тривалість якого визначається складністю хвороби і ступенем ураження організму), малюкові потрібно буде ще певний час дотримуватися спеціальної дієти, мета якої полягає у поверненні органів травлення до повноцінної роботи.

Профілактика

Щоб застерегти дитину від розвитку даного захворювання потрібно постійно дивитися за якістю продуктів, які вживає ваше чадо. Не варто купувати продукти сумнівної якості, тим більше для дитини, адже його організм значно слабкіше, ніж організм дорослої людини. Також нерідко зараження відбувається через потрапляння шкідливих мікроорганізмів в тіло малюка. Різні мікроби і бактерії можуть проникати в організм у ситуації, коли дитина кладе в рот брудні іграшки та інші речі. Не допускайте цього, як тільки ви помітите подібна поведінка у маленького непослушайки, слід пояснити йому, що так робити не можна і відучити його від такої звички. Також до профілактичних заходів відноситься спостереження за якістю води, споживаної дитиною. Водопровідна вода в більшості своїй не може похвастати хорошим складом, тому краще купувати в магазині бутильовану, або ж застосовувати спеціальні фільтри для води. Якщо ж такої можливості немає, то потрібно використовувати тільки кип'ячену водопровідну воду.

Споконвіку матері вчили власних діток мити руки перед тим, як сідає за стіл. Це правило актуально і в нинішній час – воно допоможе значно знизити ризик зараження гастроентеритом. При цьому мити руки слід не тільки у себе вдома, але і перебуваючи в гостях, в громадських місцях, таких як дитячий садок, школа, ресторан або кафе. Якщо малюк не слід принципами особистої гігієни, то у вищезазначених місцях він може запросто підхопити яких-небудь шкідливих мікробів, які провокують появу гастроентериту та інших розладів травлення.

Ще одним фактором, що впливає на здоров'я малюка, є інтоксикація. Варто пам'ятати, що діти, особливо раннього віку, дуже люблять пробувати всі цікаві їм предмети на «смакові якості». Розташуйте всі побутові і хімічні засоби в такому місці, в якому малюк не зможе їх знайти і спробувати «на зуб».

Схожі статті: