5 помилок в лікуванні застуди: як не можна лікувати застуду

5 помилок в лікуванні застуди: як не можна лікувати застудуЗастуда - найбільш часто зустрічається захворювання в світі. За статистикою кожна доросла людина переносить застуду 3,5 рази в рік. Сьогодні багато хто не вважають хворобу серйозною проблемою і воліють лікуватися самостійно, нерідко розплачуючись за це різними ускладненнями.

Як не можна лікувати застуду, які типові помилки роблять люди, у спробі прискорити одужання:

1. Прийом антибіотиків від застуди

Всупереч поширеній думці, ми хворіємо застудою не через пониження температури на вулиці. Це захворювання, так само як і грип, викликається впровадженням вірусу в наш організм, а переохолодження організму лише тимчасово послаблює захисні сили організму, роблячи його вразливим.

Антибіотики здатні боротися тільки з бактеріями, проти вірусів антибіотики безсилі. До того ж, вони послаблюють імунітет.

На сьогоднішній день найкращими ліками від застуди є час. Домашні методи лікування застуди народними засобами спрямовані на полегшення симптомів, у той час як організм веде боротьбу з вірусною інфекцією.

Тим не менш, є препарати, здатні скоротити вірусне навантаження. Це індуктори інтерферону - циклоферон, неовір, кагоцел, аміксин, неовір. Вони пригнічують розмноження вірусу, підвищують імунітет і прискорюють одужання. Головне - діяти швидко, бажано протягом 10 - 12 годин після того, що ви відчули перші симптоми застуди - нежить, чхання, першіння в горлі...

2. Прагнення швидко збити температуру

Підвищення температури означає, що організм почав самостійну боротьбу з інфекцією. При високій температурі активізується імунітет, кількість лейкоцитів різко збільшується, віруси і бактерії втрачають здатність розмножуватися. У міру підвищення температури лейкоцитів стає все більше і більше, а вірусів менше і менше. Коли, нарешті, битва між лейкоцитами та інфекційними агентами остаточно виграно, температура починає знижуватися - ми видужуємо. Збиваючи температуру таблетками, ми позбавляємо організм можливості боротися з хворобою, затягуємо її, ризикуючи появою ускладнень.

Температура вище 38 градусів може бути небезпечна немовлятам та людям із серцево-судинними захворюваннями. В інших випадках, при відсутності особливого дискомфорту, збивати температуру рекомендується, лише якщо вона перевищує 38,5 -39 градусів.

Обов'язково поінформуйте вашого лікаря, якщо температура не знижується більше трьох-чотирьох днів. Це може бути ознакою бактеріального ускладнення.

2. Відмова від прийому душу і ванн при застуді

Скасування гігієнічних процедур на час хвороби - дуже поширена помилка. Купатися при застуді захворюваннях не тільки можна, але навіть необхідно. З потом виводиться величезна кількість токсинів, що є продуктом життєдіяльності вірусів. Залишаючи їх на тілі, ми затрудняем дихання шкіри і сповільнюємо одужання, дозволяючи їм отруювати наш організм. Однак, для того, щоб купання не пішло на шкоду, необхідно дотримувати деякі умови. Наприклад, слід відмовитися від гарячої ванни при застуді, якщо у вас підвищена температура, в цьому випадку краще обмежитися теплим душем. Після водних процедур необхідно відразу відправлятися в ліжко, щоб не переохолоджуватися і не погіршити перебіг хвороби.

3. Вживання великої кількості солодкого при застуді

Захоплюватися солодощами, в тому числі медом і варенням при простудно-вірусної інфекції не варто. Цукор робить лейкоцити безсилими, вони втрачають можливість виконувати свій прямий обов'язок - знищувати віруси і бактерії. Обмеження солодощів під час застуди та грипу - необхідна умова успішного лікування.

5. Тривале використання судинозвужувальних назальних спреїв

Безумовно, судинозвужувальні краплі в ніс забезпечують негайне полегшення дихання. Тільки знайте, що навіть короткочасне їхнє використання призводить до порушення утворення захисного слизу і полегшує проникнення вірусів в пазухи носа, що нерідко стає причиною виникнення гаймориту. Крім того, використання противозастойных спреїв і крапель в ніс більше п'яти днів неминуче пошкоджує епітелій носоглотки і може призвести до виникнення хронічного процесу.

Ваш Жіночий світ Elvi

Схожі статті:

 • Дорогоцінні камені за знаком зодіаку. Які камені носити не можна

  Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Дорогоцінні камені більше, ніж просто гарні прикраси. Кожному знаку зодіаку відповідає кілька дорогоцінних, напівкоштовних каменів і мінералі...

 • Кому не можна засмагати

  Всім нам відомо з дитинства, що сонце, вода і повітря - найкращі друзі людини. Але чи завжди це так? Якщо ви здорові, то дотримуючись правила засмаги, що можете насолоджуватися відпочинком на мор...

 • Чи можна позбутися від розтяжок

  Що таке розтяжки багато хто знає не з чуток. Чи можна позбутися від розтяжок повністю? Це питання цікавить більшість людей, які зіткнулися з цією проблемою. Спробуємо на нього відповісти, але спо...

 • Увага: шкідливі кавуни! Коли можна купувати кавуни

  В кінці літа - початку осені кавуни особливо корисні. Але й отруїтися полуницею цілком реально, статистика отруєнь в цей сезон дуже сумна. Як і коли можна купувати кавуни і як не купити шкідливий...

 • Як боротися з куперозом

  Купероз - це досить поширена косметична проблема, яка дуже засмучує тих хто особисто з нею стикається. З'явилися невідомо звідки ниточки, які поступово перетворюються в сіточку і павутинку, можут...